CiddiGazete- ABD'de sürdürdüğü kariyeriyle ilgi odağı haline gelen Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası'nın yeni başkanı oldu. Erkan bugün görevi Şahap Kavcıoğlu'ndan devralırken ilk açıklamasını da yaptı.

MERKEZ BANKASI'NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Şahap Kavcıoğlu'nun yerine TCMB Başkanlığına ABD'de çalışan Hafize Gaye Erkan atandı. TCMB binasında düzenlenen devir teslim töreni ile Erkan, başkanlığı Şahap Kavcıoğlu'ndan devralarak görevine başladı.

BAŞKAN ERKAN'DAN İLK AÇIKLAMA: MİNNETTARIM

Oktay Vural'ın iki yüzü Oktay Vural'ın iki yüzü

Hafize Gaye Erkan, son 2 yılda Merkez Bankası'na yaptığı hizmetlerden dolayı Kavcıoğlu'na teşekkür ederek, "Zorlu bir süreci ekibinizle yürüttünüz. Güzel emekleriniz için teşekkür ediyoruz. Hem ülkemiz adına hem de Merkez Bankası'nın çalışanları adına bu desteğinizi, emeğinizi ve hizmetlerinizi her zaman minnetle hatırlayacağımı bilmenizi isterim. Cumhurbaşkanımıza da bu görevi şahsıma, ülke ve vatanımız adına beni layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, onur duydum" ifadelerini kullandı.

KAVCIOĞLU: İNŞALLAH YENİ BAŞARILARA ULAŞIRIZ

BDDK Başkanı olan Şahap Kavcıoğlu da Erkan'a yeni görevinde başarılar dileyerek, "İnşallah Türkiye ve TCMB için başarılı olur. Başarılarınızın devamını diliyorum. İnşallah ülke olarak yeni başarılara ulaşırız. Çok teşekkür ediyorum" dedi.