CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti eski genel başkanı Meral Akşener'i Beştepe'de kabul etti.

Akşener 5Haz2Erdoğan'ın Akşener kabulünü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun duyurdu.

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 17.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İYİ Parti eski Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i kabul edecektir."

DAHA ÖNCE TELEFONLA GÖRÜŞTÜLER

Nisan ayında Erdoğan ile Akşener arasında telefon görüşmeleri yapılmıştı. Akşener'in henüz İyi Parti genel başkanlığını devretmediği o dönemde yapılan bu görüşmeye ilişkin kimi iddialar üzerine partiden gelen açıklamada, görüşmenin bayramlaşma dışında bir içeriği olmadığı belirtilmişti.

Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı

Erdoğan, mahalli seçimden sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i AKP Genel Merkezi'nde kabul ederken, Devlet Bahçeli'nin evine ziyarete gitmiş, İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile görüşmesi için de AKP Grup Başkanı Abdullah Güler'i göndermişti.

KABUL SAAT 17.00'DE BAŞLADI

İyi Parti eski genel başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 17.00'de başladı ve yaklaşık 40 dakika sürdü. Kabülün ardından açıklama yapılmadı.

Editör: İbrahim KANBUR