CiddiGazete- Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nden önce 18 Nisan'da sosyal medya hesabından, "Recep Tayyip Erdoğan seçimi bir kez daha kazanırsa Bolu'nun en görünür yerine devasa bir Erdoğan heykeli dikeceğim" paylaşımında bulundu.

MHP'Lİ ÜYELER TÜRKEŞ'İN DEĞİL, ERDOĞAN'IN HEYKELİNİN DİKİLMESİNİ İSTEDİ

Bolu Belediye Meclisinin Haziran ayı ilk toplantısında, AKP'li Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP'li meclis üyeleri Fatih Silin ile Necdet Çakır, Başkan Özcan'ın sözünü tutması gerektiğini hatırlattı.

MUVAFAKAT TALEP ETTİ

Tanju Özcan, sözünü tutacağını açıklayarak, yaşayan bir kişinin heykelinin yapılması için önce o kişinin rıza göstermesi gerektiğini belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Özcan'ın Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiği mektupta "Seçim öncesinde, seçimi kazanmanız halinde, Bolu’ya heykelinizi dikme sözü vermiştim. Bu kapsamda yaşayan birinin heykelinin dikilmesi için, kişiden muvafakat alınması gerektiği ortaya çıkmıştır. Sözümü yerine getirebilmem için heykelinizin yapımı konusunda sizden muvafakat talep etmekteyim. Saygılarımla arz ederim" ifadeleri yer aldı.

Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti

MEKTUBA CEVAP GELDİ

Özcan'ın mektubuna Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla cevap geldi. Cevap mektubunda Erdoğan, Bolu'ya yapılması planlanan heykeline onay vermedi. Mektupta, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Sayın Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil, hizmetleriyle anılması gerektiği hususuna vurgu yaparak, heykelin yapımına muvafakatlarının bulunmadığın ve yapılması düşünülen heykel masrafı tutarında ihtiyaç sahibi Bolulu vatandaşlarımıza yardım yapılmasının daha yerinde olacağını tensip buyurmuşlardır."

Tanju Özcan, Erdoğan'ın dini hassasiyetlerinden dolayı heykelinin yapılmasına izin vermeyeceğini bildiğini için mektupla izin yöntemi kullandı ve istediği cevabı aldı.