Erdoğan, Mehmet Şimşek'i ikna etti iddiası Erdoğan, Mehmet Şimşek'i ikna etti iddiası

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra AKP'ye iltica kararı veren Cumhurbaşkanı 1. tur adayı Sinan Oğan, günler sonra sosyal medyadan ses verdi.

Kendisine oy veren Türk milliyetçilerinin sorularına cevap vermeyen Oğan, Habertürk'ün AKP yandaşı yazarı Nagehan Alçı'yla havanda su dövmeyi tercih etti.

İki isim de PR amaçlı paylaşımlarla sosyal medyada atıştı. Sinan Oğan, Nagehan Alçı'nın "İki aşırı sağcı danışıklı dövüş yapıyor" sözlerine cevap verdi.

Nagehan Alçı, Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'nı ve Ümit Özdağ'ın Millet İttifakı'nı desteklemesiyle ilgili, danışıklı dövüş yaptıklarını iddia eden bir tweet attı. Sinan Oğan ise günler süren suskunluğunu bozarak Alçı'ya cevap verdi. Nagehan Alçı şunları söyledi:

"2 aşırı-sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Ogan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Ogan resmen danışıklı dövüş yapıyor... Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar."

Sinan Oğan, Nagehan Alçı'nın sözlerine tepki gösterdi. Alçı'yı komplo teorisi üretmekle suçlayan Oğan şunları söyledi:

"Nagehan hanım, öncelikle tanımlamanızı doğru yapın lütfen. Bizler Türk milliyetçisi insanlarız. Türk milliyetçiliği her türlü aşırılığı reddeder. İkinci olarak da biz Cumhur ittifakıyla ilkeler bazında bir birliktelik kurduk. Bu ilkeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de temel ilkeleridir. Bundan neden rahatsız oldunuz? Kimsenin kimseyi esir aldığı falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!"

Sinan Oğan'ın sözlerine cevap veren Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nun propagandasını da eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

"Sinan Bey, siz İlham Aliyev'in planına sadık kalıp Tayyip Erdoğan'ı desteklediniz. Kemal Kılıçdaroğlu da 15 Mayıs sabahından beri Ümit Özdağ'ın planına sadık kalıp aşırı-sağcı propaganda yapıyor. Bu iki plan da Türkiye'nin hayrına değil. Bu planlarda özgürlük yok, demokrasi yok..."

"KENDİ HAYAL ÜRÜNÜNÜZÜ SATMAYA BAŞLADINIZ"

Sinan Oğan, Nagehan Alçı ile polemiği devam ettirdi. Alçı'ya tekrar cevap veren Oğan, şu ifadeleri kullandı:

"Nagehan hanım herkes gibi siz de benim geçmişi kurcalayıp suçlayacak bir şey bulamayınca şimdi de kendi hayal ürününüzü mü satmaya başladınız? Amacınızın Azerbaycan cumhurbaşkanının Türkiye’de iç politikaya karıştığını iddia edip Türkiye’de Azerbaycan karşıtı bir cephe oluşturmak olduğunu bilmiyor muyuz sanıyorsunuz! Azerbaycan'a giriş yasağınızın olmasının acısı geçmemiş sanırım!

Ayrıca ben de size şimdi desem ki siz de yıllardır Arap şeyhlerinin Türkiye'deki planına sadık kalıp uyguladınız! Bu ne kadar etik olursa sizinkisi de o kadar etik! Her iki ittifak da Türk milliyetçilerinin değil, HDP'nin desteğine ihtiyaç duysaydı mutlu olacaktınız ve hiç de böyle sağa sola saldırmayacaktınız sanırım."

"SİZİN AZERİ, ÜMİT BEYİN ÇERKES KİMLİĞİ..."

Nagehan Alçı, polemiğe Ümit Özdağ'ı dahil ederek şöyle devam etti: "Sinan Bey, sizin Azeri Ümit Bey’in de Çerkes kimliğiyle asla ilgili değilim. İkiniz de aşırı-sağcısınız... Çerkesler, Azeriler soydaşımızdır. Fakat Aliyev, Azerbaycan'ın demokratik yolla seçilmiş lideri değil, Lukaşenko gibi bir diktatör. Bu gerçek açık ve nettir..."

"AZERİ DİYE BİR SOY KÖKENİ YOK"

Sinan Oğan, Nagehan Alçı'ya Türk boylarını hatırlatarak verdiği cevapta şunları söyledi:

"Nagehan hanım 'Azeri' diye bir soy kökeni yok. Oğuz Türkleri, Azerbaycan Türkleri vs gibi Türk boyları var. Sizin kökeniniz nedir bilmiyorum, ilgilenmiyorum da. Nagehan hanım, ben öz be öz Türküm. Kimsenin kökeniyle hiç ilgilenmedim. Ancak sizin özellikle köken vurgusu yaparak takındığınız bu ırkçı tutumuzu kınıyor ve yakışıksız buluyorum."