10 günlük genel müdür görevden alındı 10 günlük genel müdür görevden alındı

CiddiGazete- Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 2004 yılında hizmete açılan Evyapport Konteyner Terminali'nin satışı için görüşmeler tamamlandı.

Türkiye'nin 4. büyük özel limanı olan Evyapport Limanı'na yine Körfez'de bulunan Dubaiport ortak oldu.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Satış işlemleriyle ilgili yapılan yazılı açıklamada DP World'ün Evyap Limanı'nın yüzde 58'ine, Evyap Grubu ise DP World Yarımca'nın yüzde 42'sine sahip olacağı, yeni işletmenin "DP World Evyap" olarak adlandırılacağı belirtildi. Açıklama şöyle:

- DP World (BAE) ve Evyap Grubu (Türkiye), DP World Yarımca Limanı ve Evyap Limanı (Evyapport) arasında stratejik bir sermaye ortaklığı kurulması konusunda anlaştı. Bu ortaklık, konteyner limanı tesislerini geliştirmeye ve Marmara geçit pazarında verimliliği artırmaya odaklanarak, ticaret altyapısını geliştirmeyi ve büyütmeyi amaçlıyor.

- DP World'ün küresel uzmanlığı ile Evyap Grubu'nun yerel ticari itibarını bir araya getiren ortaklık, tedarik zinciri çözümlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu iş birliği, verimliliği artırmayı, geri dönüş sürelerini azaltmayı, güvenliği sağlamayı ve hizmet yelpazesini genişleterek, Türk ticaretine fayda sağlamayı planlıyor.

- İşlemlerin tamamlanmasının ardından DP World, Evyap Limanı'nın yüzde 58'ine, Evyap Grubu ise, DP World Yarımca'nın yüzde 42'sine sahip olacak. Yeni işletme, DP World Evyap olarak adlandırılacak. İşlem, düzenleyici onaylara tabi olmaya devam etmektedir.