CiddiGazete- Eyüpsultan'da arızalanan ATV motorunu yol kenarında kontrol eden gruba çarpan ve 1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C.'yi ABD'ye kaçıran anne Eylem Tok'un dahil olduğu soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı.

Eylem Tok'un o akşam yanında olan şirket çalışanı Ayşe Ceren S. tutuklandı.

Olayla ilgili ifadesi ortaya çıkan Ayşe Ceren S., kazayı yapan T.C'nin aramasıyla Eylem Tok'la olay yerine gittiklerini ve daha sonra kendilerine havalimanına kadar eşlik ettiğini anlatmıştı. Ayşe Ceren S. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AKP'li belediye parayı Bitcoin'de batırdı AKP'li belediye parayı Bitcoin'de batırdı

Sürdürülen soruşturma kapmasında savcılığa ifade veren Eylem Tok'un eşi Op. Dr. Bülent Cihantimur hakkında da adli kontrol kararı verildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart günü saat 23.50 sıralarında 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un seyir halindeyken yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan üç adet ATV tipi araca çarpması sonucunda bir kişi ölmüş, dört kişi yaralanmıştı. Olay sonrası Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a ardından ABD'ye kaçırıldı.

Adalet Bakanlığı, kırmızı bültenle aradığı Timur Cihantimur'u Interpol aracılığıyla önce Mısır'dan, sonra da gittiği ABD'den istedi.

Adalet Bakanlığı, Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un iadesi için hazırlanan geçici tutuklama talep evrakını hem diplomatik kanaldan hem de Interpol aracılığıyla ABD yetkili makamlarına ilettiğini, iade süreciyle adli soruşturmanın titizlikle takip edildiğini açıkladı.