CiddiGazete- AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 53. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş’un burada yaptığı açıklamaların satır başları şöyle:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

"Milletin konuştuğu, talep ettiği beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur.

Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir.

Bundan milletimiz emin olsun, bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz.”

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM

"Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye'nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkânları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz.”

SEÇİM ANKETLERİ

T24’ün aktardığına göre, bir gazetecinin seçim anketleriyle ilgili sorusu üzerine Kurtulmuş, "Seçim geliyor. Sözü millet söyleyecek. Kamuoyu anketleri değil. Millet sandıklarda sözünü söyleyecek. Bütün anketlerde AK Parti birinci partidir. CHP çıkıp şunu söylüyor mu? 'Ben Türkiye'nin birinci partisiyim.', 'Kamuoyu anketlerinde biz önde çıktık.' Cumhuriyet Halk Partisinin anketinde dahi yok. Cumhuriyet Halk Partisi artı HDP'yi toplayın. Neresinden toplarsanız toplayın 35'in bir gram üzerine çıkmaz. Türkiye'nin siyasi denklemi bu."