CiddiGazete- Renault, Fransa ve İspanya'da "Refactory" ismiyle hizmet veren fabrika çıkışlı ikinci el araç satışı modelini Türkiye'ye getireceğini açıkladı.

Konuyla ilgili daha önce "Değerlendirme aşamasındayız" diyen Renault Group CEO'su Hakan Doğu, 2023 yılında faaliyetlerin başlayacağını belirterek, "Artık son aşamadayız. Teknolojik olarak yatırımlarımızın kararını verdik. Türkiye'de ikinci elin kaderini değiştireceğiz. Yeni bir oyun kuracağız. Muhtemelen diğer üreticiler bizi taklit edecek. Çünkü, otomobile doğru ulaşma yöntemi bu olacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek, halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız" dedi.

Doğalgazda Aralık ayı fiyatı değişmedi Doğalgazda Aralık ayı fiyatı değişmedi

Doğu, fabrika çıkışlı ikinci el hizmetiyle ilgili ilk ayrıntıları, "Yenileme merkezi Bursa'daki Oyak Renault fabrikasının içerisinde olacak" diye paylaştı.

Doğu, yenileme merkezinin Bursa'daki Oyak Renault fabrikasının içerisinde olacağını ifade ederek başlangıçta 6 yaşına kadar araçların yenileceğini sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatmayı planladıklarını anlattı.

Motor dahil her şeyin yenilenebileceğini söyleyen Doğu, 2 yıl da garanti sunulacağını ifade etti.

Alım ve satım işlemlerinde ise devreye Türkiye'deki Renault bayi ağı gireceğini belirten MAİS A.Ş. Genel Müdürü Berk Çağdaş, "İlk etapta yenilenmiş ikinci el araç alım ve satış işlemlerini şubelerimiz kanalıyla yapmak istiyoruz" dedi. (Hürriyet)