CiddiGazete- Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'e saldıran MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca ve iki kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"MKE Ankaragücü- Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler'e yönelik saldırı gerçekleştirilen Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca emniyet güçlerimizin gözetiminde hastanede tedavi görmektedir. Tedavi sonrası gözaltı işlemleri gerçekleştirilecektir.

Hakemimize saldırıda bulunan K.Ç ve Ş. Y. Ş adlı şahıslar Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır."

Hastanede tedavi gören Halil Umut Meler ise polise verdiği ifadesinde saldırıya karışan herkesten şikayetçi oldu.

İstanbul'da kanlı soygun İstanbul'da kanlı soygun

FARUK KOCA'NIN DOKTORU AÇIKLAMA YAPTI

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e saldırdıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Hastanenin Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdoğan İlkay, Koca'nın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: Daha önce sağ koroner arterine stent taktığım hastamızın 190'a 100 kan basıncı ve göğsünde baskıyla geldi. EKG değişikliğinin olmasından dolayı yaşanan bir durum. 24 saat boyuncu 3 kez 2 saat arayla enzim takılacak. Şu anda kan basıncı 150'ye aşamalı olarak indirildi. Göğüs ağrısı için ilaç başlandı. İlk enzimleri normal. 2'nci ve 3'üncü enzimlerin sonucuna göre anjiyo yapıp yapmamaya karar vereceğiz. 24 saat boyunca müşahede altında tutulacak. Genel sağlık durumu şu anda iyi."

ÜST KAPIDAN TEKRAR HASTANEYE ALINDI

Faruk Koca'nın hastaneden sevk edildiği şeklinde çıkan görüntüler hakkında da konuşan Prof. Dr. Erdoğan İlkay, "Burası bir hastane. Yüzlerce kişi toplanıp tezahüratta bulununca kapıdan çıkarıp üst kapıdan tekrar hastaneye alarak yatışını yaptık" dedi.