CiddiGazete- Arnavutluk'ta yakalanan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, bu mahkemeye çıkarıldı.

Elbasan Asliye Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya Özer, sıkı güvenlik önlemleri altında getirildi.

Elbasan Savcılığı, Özer'in tutuklanmasının yasal olduğunu belirtti ve bu nedenle Özer hakkında tutukluluğun devamını talep etti.

ARNAVUTLUK'A YATIRIM İÇİN GELMİŞ!

Elbasan mahkemesi de kripto para birimi patronu Faruk Fatih Özer'in tutuklanıp hapse atılmasının yanı sıra Türkiye'ye iadesi için işlemlerin başlatılmasına karar verdi.

Duruşmada Faruk Fatih Özer, kendisine yapılan saldırının siyasi olduğunu, iade edilmemesini talep ettiğini ve orada hayatının tehlikede olduğunu iddia etti.

Faruk Fatih Özer, Elbasan mahkemesi tarafından cezaevine gönderildi. Faruk Özer'in avukatı, basına yaptığı açıklamada, müvekkilinin masum olduğunu ve hakkında asılsız suçlamalar yapıldığını söyledi.

Ünlü iş kadınına akılalmaz tuzak Ünlü iş kadınına akılalmaz tuzak

avu 222

"KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ"

Özer'in avukatı, duruşma sonrasında şu açıklamalarda bulundu: Kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında yalanlar söyleniyor. Türkiye'deki savcılığın ve oradaki kurumların zararın basında belirtildiği gibi 2 milyar dolar değil, 20 milyon dolar olduğunu söyleyebiliriz. Atılı suçlardan sorumlu kişi o değildir. 20 milyon dolarlık zararın yarısı ailelere tazmin edildi ve yararlanan ailelerin yarısı iddialarını geri çekti. Siyasi sebepler var. Arnavutluk'a işadamı olarak; yatırım için geldi." (Fotoğraflar: abcnews)