CiddiGazete- Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Türkiye'ye iadesine ilişkin Arnavutluk'ta görülen davada yine erteleme çıktı.

Çocuğa istismar davasında ilk savcıya inceleme Çocuğa istismar davasında ilk savcıya inceleme

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan hakim Elis Dine, Fatih Özer'in avukatının iki talepte bulunduğunu, bunlardan ilkinin bazı yazılı kararların tercümesi, diğerinin de Özer'in başka bir davada yargılanıp yargılanmadığı konusu ile ilgili Türk savcılığından daha fazla bilgi alınması olduğunu söyledi.

"ÖZER'İN AVUKATI ZAMAN TALEP ETTİ"

Taleplerden ilkinin duruşma esnasında gerçekleştiği bilgisini veren Dine, ikinci talebin ise reddedildiğini, çünkü Türk makamlarının güvenlik tedbirinin belirlenmesine ilişkin kararı ve iade dosyasının tamamını getirdiğini aktardı. Elis Dine, şu ifadeleri kullandı:

"Duruşma bugün gerçekleşti ancak tekrar ertelendi ve bir sonraki duruşma 14'ünde yapılacak. Duruşma, aranan ve gözaltında bulunan Faruk Fatih Özer'in avukatının, şahsımın hakim olarak uzaklaştırılması ve nihai sonuçların hazırlanması için zaman talep etmesi nedeniyle ertelendi. Uzaklaştırma, iki talebin mahkeme tarafından kanuna dayalı olmadıkları değerlendirilerek kabul edilmemesinden dolayı talep edildi."

NE OLMUŞTU?

Kırmızı bültenle aranan Özer, 30 Ağustos'ta Arnavutluk'ta yakalanmıştı. Elbasan Asliye Mahkemesi, 2 Eylül'de Özer hakkında tutukluluğun devamına karar vermişti. Bu karar, 14 Eylül'de Özer'in avukatlarınca temyize götürülmüştü. Dıraç Temyiz Mahkemesi ise 20 Eylül'de Özer'in tutukluluk kararını onaylamıştı. Fatih Özer'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile makam odasında fotoğrafı çıkmıştı.