CiddiGazete- Birçok eski ve yeni Galatasaraylı futbolcu ile iş insanını yüksek kazanç vaadiyle dolandırmakla suçlanan bankacı Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" ismiyle yaptığı vurgun iddiasına ilişkin davada, Fatih Terim'in savcılığa verdiği ifadesinde geri alamadığı 3 milyon dolar dikkati çekti.

"Bahsedilen fon ile ilgim yok" diyen Fatih Terim ifadesinde, Seçil Erzan olayından sonra Denizbank'a kızarak tüm varlığının dökümünü talep ettiğini ve parasının eşi Fulya Terim'in Garanti Bankası'ndaki hesaba aktarılmasını istediğini ancak 3 milyon doların halen gönderilmediğini söyledi.

TERİM'İN 3 MİLYON DOLARINA NE OLDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade veren Fatih Terim, bankanın 3 milyon dolarını ödemediğini iddia etmiş, delil olarak da Seçil Erzan'ın müdürü olduğu şubede çalışan Rüya isimli personelin kendisine yolladığı excell tablosunu sunmuştu.

Banka bugüne kadar Terim'e herhangi bir ödeme yapmadı. Çünkü excell tablosu Seçil Erzan'ın beyanıyla oluşturulmuştu. Edinilen bilgiye göre Fatih Terim, Seçil Erzan'la ilgili söylentiler çıkınca aynı şubede çalışan ve zaman zaman işlemlerini yapan Rüya isimli banka personelini aradı ve hesap dökümünü istedi.

Banka personeli Rüya, Fatih Terim'in 219 bin 300 dolar ve 47 bin 400 TL'lik hesaplarını çıkarttı. Fatih Terim fonda da parası olduğunu söyleyince personel Rüya bu kez Seçil Erzan'ı arayarak durumu anlattı.

"SAKLAMA HESABINDA"

CHP'li isme silahlı saldırı CHP'li isme silahlı saldırı

Hürriyet'ten Eyüp Serbest'in haberine göre bankalarda büyük yatırımcıların kullanabileceği, sadece yetkili personel tarafından görülebilen "saklama hesapları" bulunuyor.

Seçil Erzan, Fatih Terim'in saklama hesabında 3 milyon dolarının bulunduğunu söyledi. Rüya bu hesapları görebilme yetkisinde olmadığı için Seçil Erzan'ın söylediği parayı excell tablosuna yazarak Fatih Terim'e gönderdi.

Seçil Erzan'la ilgili soruşturma başlayınca Fatih Terim excell tablosunda yazan paralarını eşi adına başka bir bankaya yönlendirdi. 219 bin 300 dolar ve 47 bin 400 TL'lik EFT'ler gerçekleşti ancak Fatih Terim'in bankanın kayıtlarında 3 milyon dolarlık bir alacağı görünmedi. Denizbank da bu nedenle Fatih Terim'e 3 milyon dolar ödemedi.

Editör: İbrahim KANBUR