CiddiGazete- Fenerbahçe Spor Kulübü'nde mevcut başkan Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ı karşı karşıya getiren seçimli olağan genel kurul, Ülker Stadı'nda bugün başladı.

Fener 8Haz1

Bugün yapılacak genel kurul konuşmalarının ardından, yarın yapılacak oylamayla yeni kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belli olacak.

İspanya'dan 3 gollü galibiyet İspanya'dan 3 gollü galibiyet

Fenerbahçe 8Haz2İlk gün yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut yönetim kurulu başkanı ile üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek.

Genel kurulda 1 Haziran 2024 ve 31 Mayıs 2025 bütçesi okunacak ve onay için genel kurul üyelerinin oylarına sunulacak. Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak.

Yarın ise başkan ve yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu, sicil kurulu, balotaj kurulu ile tarih, müze ve arşiv kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek.

KONGREYİ VEFA KÜÇÜK YÖNETECEK

Fenerbahçe olağan seçimli genel kurul toplantısını Vefa Küçük yönetecek. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu'nun seçilmemesi nedeniyle Aziz Yıldırım taraftarlarından yuhalama sesi geldi.

Protestonun ardından Vefa Küçük, "Şekip Mosturoğlu çok değerli bir kardeşimizdir. Bir oylama yapıldı, beni seçtiniz. O yüzden hepinizi sükunete davet ediyorum" dedi.

YILDIRIM'IN EKİBİ KÜÇÜK'ÜN SEÇİLMESİNE İTİRAZ ETTİ

Kongreyi yönetecek divan başkanlığına Vefa Küçük'ün seçilmesinin ardından Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde olan Mahmut Uslu ve Mihat Özbağı, Ali Koç'un yönetim kurulu listesinin olduğu alana gitti ve Hamdi Akın'la görüştü. Uslu ve Özbağı, "Göz kararıyla seçim olmaz" diyerek itirazda bulundu.

AZİZ YILDIRIM KONGREYİ TERK ETTİ

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Erol Bilecik'in konuşması esnasında kürsüye geldi. Bir süre sonra kürsüde konuşmaya başlayan Yıldırım, kongreyi yöneten Vefa Küçük tarafından, "Sayın Aziz Yıldırım benden söz almadan konuşamazsınız" diyerek uyarıldı. Yıldırım, Küçük'e "Ben söz alırım. Sen seçilmeden oraya oturdun" diyerek cevap verdi.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım bir süre kürsü önünde konuştu.

Aziz Yıldırım, "Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim" diyerek kongrenin yapıldığı Ülker Stadı'nı terk etti.

AYRINTILAR GELİYOR...

Editör: İbrahim KANBUR