CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Feti Yıldız, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte Silivri'de bulunan Beşler Sucuk Fabrikası'na gitti.

beşler 3

"İŞÇİLERİ YEMEKHANEDE TOPLADILAR"

Hüdapar'dan yine laf cambazlığı Hüdapar'dan yine laf cambazlığı

MHP'nin tartışmalı isimlerinden Feti Yıldız, fabrika yemekhanesinde toplanan işçilere CHP ile PKK'nın iş birliği yaptığını söyledi. İşçiler arasında bulunan Y.Ç. isimli kadın, Hizbullah patentli Hüdapar ile kol kola olan Feti Yıldız'ın söylediklerine itiraz etti.

beşler 2

Toplantının ardından Beşler firmasının yetkilileri iddiaya göre Y.Ç.'ye kendi isteğiyle istifa ettiğine dair evrakı zorla imzalattı. Y.Ç. bu nedenle tazminatsız işten çıkartıldı. CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen olaydan haberdar olduklarını ve genç kadınla iletişime geçtiklerini belirtti.

"İSTİFA ETMİŞİM GİBİ KAĞIT İMZALATTILAR"

Y.Ç. o gün tüm çalışanların talimatla yemekhaneye indirildiğini ve kendilerine "MHP'li milletvekili gelecek, geldiğinde hepiniz ayağa kalkıp alkışlayacaksınız" diye talimat verildiğini belirterek şunları anlattı:

"Önce Volkan Yılmaz konuştu. Sonra Feti Yıldız söz aldı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekonomi ile ilgili vaatlerini eleştirdi ve yalan söylediğini iddia etti. 'CHP, PKK ile işbirliği yapıyor' dedi. Ben de söz istedim, önce vermedi, ısrar edince bana söz verdi, 'Sayın vekilim siz son zamanlarda hiç kasaba gittiniz mi?' dedim, 'Gitmedim' dedi, 'Gitmediğiniz için bilmiyorsunuz her şey ateş pahası' dedim. Gündemdeki soğan olayından bahsettim, kuru soğanı biz yiyoruz, Cumhurbaşkanı Anzer Balı yiyor dedim. Ben Tokatlıyım, Aleviyim, bizlerin sürekli terörist muamelesi görmesinden bıktık artık dedim. Oyumu Altılı Masa'ya vereceğimi söyledim. Toplantıdan sonra vekil bana bakarak 'yolunuz açık olsun' dedi, ne demek istediğini anlamadım, 'Sizin de yolunuz açık olsun' dedim. Hemen sonrasında idareden aradılar, 'Defol git bizi rezil ettin' dediler. Ertesi gün insan kaynakları 'Yönetim kurulu seni çıkarmaya karar verdi' dedi, bana istifa etmişim gibi kâğıt imzalattılar, tazminatımı ve haklarımı vermediler. Bir çocuğum daha aynı fabrikada çalışıyor, bir oğlum askerde, hasta anneme bakıyorum, onu da çıkaracaklar diye korkuyorum."

Olayın duyulmasının ardından İBB Kariyer Ofisi yetkilileri Y.Ç. ile iletişime geçerek kendisine yeni iş imkânı sundu.