CiddiGazete- Sinan Ateş cinayetinin zanlılarından Doğukan Çep'e başka bir cinayetten aranırken Gürcistan'a kaçırılma olayında yardım ettiği iddiasıyla gündeme gelen MHP Hopa İlçe Başkanı Cengiz Köse, ilginç tespitlerde bulundu.

Önce Doğukan Cep'i tanımadığını, sonra bir kez tesadüfen görüştüğünü söyleyen Cengiz Köse, cinayet bağlantılarını da çözdü!

Köse, savcılık soruşturmasında tutuklanan tamamı Balgat bağlantılı 17 kişinin arasında olan ve diğer zanlılardan lojistik destek aldığı tespit edilen Doğukan Çep'in "FETÖ'cü" olduğunu, desteğin de FETÖ'cüler tarafından verildiğini savundu.

Savcılık, ilçe başkanının ifadelerinden yola çıkarak başlatacağı yeni bir soruşturmada, tutuklu 17 sanığın izini sürerek MHP'ye sızan FETÖ'cüleri de yakalamış olacak.

çepi

Soldan üçüncü MHP Hopa İlçe Başkanı Cengiz Köse; en sağda "tekbir" işareti yapan Doğukan Çep.

TETİKÇİ ERAY ÖZYAĞCI DA GÜRCİSTAN'A MI KAÇIRILDI?

Sinan Ateş suikastinin tetikçisi Eray Özyağcı, cinayetin işlendiği 30 Aralık tarihinden bu yana firari. Nerede olduğu, yakalanmasına yönelik nasıl bir çalışma yürütüldüğü hatta yaşayıp yaşamadığı dahi bilinmiyor. Özyağcı hakkında ortaya atılan iddialardan biri, çakarlı bir araçla Artvin'in Hopa üzerinden Gürcistan'a kaçırıldığı oldu.

Cinayet soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Doğukan Çep'in de firari olduğu dönemde, memleketi Hopa üzerinden sık sık Gürcistan'a gidip geldiği ortaya çıktı. KRT TV'den Sultan Eylem Keleş'in Hopa'dan ulaştığı yerel kaynaklara göre Çep'in Gürcistan'a kaçmasına yardım eden kişi MHP Hopa İlçe Başkanı Cengiz Köse.

Çep'in adının Sinan Ateş suikastıyla duyulmasının ardından Köse'nin yakın çevresine "Biz bunun böyle işler yaptığını bilmiyorduk. Geldi bizde de kaldı, bizi Gürcistan'a geçirin dediler, biz de geçirdik" dediği öne sürüldü.

Öte yandan MHP Hopa İlçe Başkanı Cengiz Köse, Çep'i kaçırdığı iddialarını reddetti ancak Çep ile firari olduğu dönemde Hopa'da görüştüklerini kabul etti.

"Doğukan Çep'le 2018 yılında Hopa'da bir kafede otururken şansa tanıştık" diyen Köse, şunları kaydetti:

"Hopalı gençlerle oturuyordu. Ben ilçe başkanı olduğum için beni tanıştırdılar. Gittiğimde selam verdiler, 'Başkan buyurun' dediler. O kadar görüştük. Kendisini yakınen ya da şahsen tanımıyorum. Sadece spontane gelişen öyle bir oturup görüşmüşlüğümüz var. O kim ki ben onu evimde misafir edeceğim? Biz cinayette adını duyunca anladık ki bu adam o adammış. Cinayet işlediğini bilsem, Hopalı da olsa ben Emniyet'e söylemez miyim?"

AKP'den Erdoğan'ın adaylığına ilişkin açıklama AKP'den Erdoğan'ın adaylığına ilişkin açıklama

ÖNCE "TANIMIYORUM" DEDİ, SONRA "FETÖ'NÜN ELEMANI" OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Çep'i Gürcistan'a kaçıran ve yardım edenlerin FETÖ üyeleri olabileceğini söyleyen Köse, cinayetin arkasındaki siyasi gücün de FETÖ olduğunu öne sürdü. Doğukan Çep'in FETÖ'nün talimatı doğrultusunda para karşılığında cinayeti işlediğini iddia eden Köse, Çep için "Maalesef bizim içimizden, Hopa'dan çıktı bu kişi" dedi.