CiddiGazete

MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Levent Bülbül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM'de gazetecileri ziyaret ettiler.

Burada gazetecilerin "FETÖ’nün siyasi ayağı" tartışmalarıyla ilgili sorularını cevaplayan Erkan Akçay, "Sayın Genel Başkanımız FETÖ'nün siyasi ayağıyla mücadele konusunda adım atılması, ilerlemenin sağlanması gerektiğini ifade etti, ses hemen CHP'den geldi" dedi.

İLK KOMİSYONUN RAPORUNU KİM YOK ETTİ?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın "TBMM'de araştırma komisyon kuralım" teklifi yaptığını anımsatan Akçay, şunları söyledi:

"Bu, bizim açımızdan çok komik bir öneri ve teklif. Biliyorsunuz, 15 Temmuz 2016'dan sonra TBMM'de bu konuyu araştırmak için komisyon kuruldu. TBMM'de grubu bulunan siyasi partiler bu komisyona katıldı. Ancak ortada rapor yok. Acaba CHP, FETÖ'nün siyasi ayağı meselesini komisyona havale ederek sümen altına mı atmak istiyor, meseleyi polemik içinde boğdurup mundar etmek mi istiyor? CHP önce kendi içinde FETÖ komisyonu kurarak başlasın bu işe. Çünkü CHP'li bazı eski yöneticiler, milletvekillerinin, bu konuda CHP yönetimine ve Genel Başkanına yönelik ciddi ithamları oldu. Mesela eski milletvekilleri Yılmaz Ateş, Yıldıray Sapan'ın açıklamaları oldu. Urla belediye başkanları FETÖ'den tutuklandı. Yılmaz Ateş'i CHP'den ihraç eden CHP yönetimi acaba Urla belediye başkanı için ne yaptı? CHP önce kendine bir baksın. Bu konuda tutarlı politikalar izlesin."

40'INDAN SONRA EVLENMENİN TADI TUZU OLMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, evlilik dışı ilişkiler ve evlilik yaşına ilişkin değerlendirmelerinin anımsatılması üzerine Akçay, "Gençlerin ekonomik imkanlarını, hayat şartlarını bir an önce sağlayarak erken evlenmelerinde fayda var. Erken yaşta evlenmek de hayatın bir hakikatidir. Kırkından sonra evlenmenin de tadı tuzu olmaz" dedi.

ERKAN AKÇAY'IN FETÖ'CÜLERLE İRTİBATI VAR MI?

Son dönemde FETÖ karşıtı çıkışlarıyla dikkati çeken Erkan Akçay hakkında, Nedim Şener'in son kitabında bazı iddialar yer aldı.

Tanıtımında, "Şeytani örgüt FETÖ, tekrar ele geçirmek istediği devlete karşı savaşmak için 'renklendirme' stratejisine geçti" denilen "Şeytanın Kara Kutusu" isimli kitapta, “renklendirme yöntemi” adı verilen yöntemle Emniyet içindeki FETÖ’cü polislerin nasıl gizlenmeye çalıştığı anlatıldı.

Şener'in yayımladığı "Emniyet Mahrem Yapılanması Raporu"nda örgüt içi yazışmalarda, örgüt üyelerinin “renklenerek” başka gruplar içinde yer almaları; gerekirse “aşırı solcu, ülkücü” olmaları gerektiği belirtiliyor...

Raporda yer alan örgüt içi yazışmalarda; MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay'a, FETÖ mensuplarının sosyal medyadan özel mesaj yoluyla soru önergesi verdirdiği anlatılıyor.

İşte Nedim Şener'in kitabında bulunan o bölümler:

"MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın, bir arkadaşımızla direkt mesajla irtibatları vardı. Bizim yönlendirmemizle Meclis'te bir soru önergesi verdi başbakana cevaplaması istemiyle. Soru konusu sosyal bir ihtiyaçla ilgili, okullar tatil olunca çalışan anneler, çocuklarını işyerlerine götürmek zorunda kalıyor, çocuk ve anne için mağduriyetlere sebep oluyor. Bu konuyu çözün şeklindeydi."