Yeni Şafak'ta tenkisat depremi Yeni Şafak'ta tenkisat depremi

CiddiGazete- Fırat Delibaş'ın yakalandığı operasyon Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirdi.

Bir dönem Beyoğlu'nda etkin olarak suç eylemlerine karıştığı iddia edilen "Delibaş" çetesinin elebaşı Fırat Delibaş'ın hapis cezasının kesinleşmesi üzerine polis harekete geçti.

Polis ekipleri, Fırat Deşibaş'ın yurt dışına çıkmayı planladığını belirledi. Bunun üzerine araştırmalar yoğunlaştırıldı. Delibaş'ın Esenyurt'ta bir adreste olduğu anlaşıldı.

5 ADAMI DA GÖZALTINDA

Fırat Delibaş belirlenen adreste yakalandı. Ayrıca Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince aranan Delibaş'ın adamları olduğu iddia edilen. Cuma B., Şehmus D., Nevzat Y., Mehmet B. ve Efraim Y. de belirtilen adreste yakalandı.

4.5 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VAR

Fırat Delibaş, 2000'li yıllarda Beyoğlu'nda yoğunlaşan kapkaç gruplarının ele başı olduğu iddia ediliyordu.

Delibaş'ın 2000 yılında Nijerya uyruklu Paul Etin Usrifo'nun öldürülmesiyle ilgili 4.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtildi.

Ayrıca 2019 yılında İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerine "Görevi Yaptırmamak İçin Direnme" suçunu işlediği ve bu suçtan da 2 yıl 7 ay kesilmiş hapis cezanın olduğu öğrenildi.