CiddiGazete- Fenerbahçe'de, Adana Demirspor maçında direkt kırmızı kart gören ve 3 maç men cezası alan Fred'e Tahkim Kurulu'ndan iyi haber geldi.

Brezilyalı orta saha oyuncusu, Adana Demirspor maçında hakemle girdiği diyalog sonrası doğrudan kırmızı kart görerek oyundan atıldı. Galatasaray derbisinde forma giyemeyen Fred'in cezasında indirime gidildiği açıklandı.

TFF'ye Mauro Icardi şikayeti TFF'ye Mauro Icardi şikayeti

Yine Adana Demirspor maçında kırmızı kart gören ve 1 maç ceza alan Mert Hakan Yandaş'ın cezası ise onandı.

Tahkim Kurulu'ndan Fred ve Mert Hakan Yandaş ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, futbolcuları Frederico Rodrigues De Paula Santos ve Mert Hakan Yandaş ile ilgili PFDK'nın 23.12.2023 tarih ve E.2023-2024/580 - K.2023-2024/741 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Frederico Rodrigues De Paula Santos’a müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca verilen 3 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasına yönelik itirazın kısmen kabulü ile; sübut bulan ihlalin FDT'nin 36. maddesi ile düzenlenen "Sportmenliğe Aykırı Hareket" ihlali niteliğinde olduğu anlaşıldığından FDT’nin 36. maddesi ve 35/4. maddeleri uyarınca 2 resmi müsabakadan men ve 26.000,00 TL para cezası şeklinde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına, oy çokluğu ile,

- Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Mert Hakan Yandaş’ın çift sarı karttan ihracı sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle FDT’nin 36/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca ve çift sarı kart görmesi nedeniyle yer almaması gereken müsabaka dışında ayrıca verilen 2 resmi müsabakadan men ve 78.000,00 TL para cezasının FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle sonuç cezanın 1/2 oranında indirilmesi suretiyle takdiren 1 resmi müsabakadan men cezası ve 39.000,00 TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

FRED NE ZAMAN OYNAYABİLECEK?

Galatasaray derbisinde cezalı olduğu için oynayamayan Fred, İstanbulspor karşısında da forma giyemeyecek. Cezası iki maça düşürülen Fenerbahçeli futbolcu, Konyaspor ile Kadıköy'de oynanacak maçta sahada olabilecek.