Futbol fanatikleri üç adımdan topu dışarı atan santrforu yuhalar, parti fanatikleri alkışlar.

Futbol fanatikleri 30 metreden bacak arası gol yiyen kaleciyi pet şişe yağmuruna tutar, parti fanatikleri "Bizim kötümüz başkasının iyisinden iyidir" der.

Futbol fanatikleri her akşam takım kurar, taktiği eleştirir, transferi eleştirir, parti fanatikleri "Eleştiri yasssah" der.

Futbol fanatikleri üst üste üç yenilgi alan takımın antreman sahasını basıp antrenör ve futbolcuları döver, parti fanatikleri "Vardır liderimizin bir bildiği" der.

Parti fanatikleri genel merkezde kaybolan 132 milyon liraya sessiz kalır, futbol fanatikleri böyle bir durumda kulüp binasını basıp "Hırsızlar İstifa!.." diye bağırıp çalınan parayı kasaya koydururlar.

Futbol fanatiklerinin çoğu ilkokul mezunu işsizdir, parti fanatiklerinin en etiketsizi üniversite mezunudur.

★★★

MATBAANIN OSMANLI'YA GEÇ GELİŞİ İLE İLGİLİ BİR KOCAKARI MASALI

1450-1725 arasında, matbaanın geç gelişi ile ilgili hiçbir Osmanlı kaynağında "Biz, İstanbul'daki hattatlar işsiz kalır korkusu ile matbaayı getirmedik" kaydı veya yorumu yok. Bu koca karı masalını Cumhuriyet dönemi İslamcıları uydurdular. Hatta hattat sayısını kimi elli bine çıkardı, kimi yüz elli bine... Yalandan adam mı ölmüş?.. "Salla gitsin, bir şey olmaz" diye düşündüler. II. Mahmut ve Abdülhamit döneminde birçok kitap İtalya ve Almanya’da bastırıldı. Hani nerede işsiz kalacak elli ya da yüz bin hattat?.. Hepsi hepsi seksen-yüz hattat... Yalanınız batsın emi?..

İnternet çağında, bilgi çağında hala bu yalana inananların da telefon pili patlasın!..