CiddiGazete- İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin önceki dönem başkanlarından olan gazeteci Güngör Mengi hayatını kaybetti. Mengi'nin cenazesinin 18 Şubat Cumartesi günü öğle namazından sonra Alsancak Hocazade Camii'nden kaldırılacağı öğrenildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada "İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin önceki dönem başkanlarından, duayen gazeteci Güngör Mengi'yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mengi'nin cenazesi 18 Şubat 2023 Cumartesi günü öğle namazında Alsancak Hocazade Cami'nden kaldırılacak" ifadelerine yer verildi.

GÜNGÖR MENGİ KİMDİR?

Sopalı saldırganlar serbest kaldı Sopalı saldırganlar serbest kaldı

Gazeteci Güngör Mengi, 1959 yılında Demokrat İzmir Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. 1964-1971 yılları arasında Ege bölgesinde yayımlanan, İzmir'de basılan Yeni Asır Gazetesi'nde Haber Müdürü olarak görev yaptı. 1971 yılında Yeni Asır Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra Devir Gazetesi'ne geçen Mengi, bu gazetede bir yıl boyunca yazı işleri müdürlüğü yapmasının ardından yeniden Yeni Asır Gazetesi'ne döndü. 1972-1987 yıllarında Yeni Asır Gazetesi'nde başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Daha sonra Sabah Gazetesi'ne transfer oldu.

Sabah Gazetesi'nde murahhas üyelik, yazarlık ve daha sonra başyazarlık yaptı. Sabah Gazetesi'nden de ayrılıp, 2002 yılında Vatan Gazetesi'ni kurdu ve başyazar olarak görev yaptı.