CiddiGazete- AKP'nin genel af için hazırlıklara başladığı, üstelik "Balgat'ın da ikna edildiği" iddiası gündem oldu. AKP-HDP ortak hükümetinde bakanlık yapan HDP'li Müslüm Doğan'ın bu iddiasına AKP'den cevap geldi.

"TBMM ÖNÜNE TAKVİMİ KOYACAKTIR"

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla genel af meselesini gündeme taşıyan Müslüm Doğan, "TBMM önüne takvimi koyacaktır ve Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına girdiği tarih olan 29 Ekim 1923'de yürürlüğe koyacaktır" iddiasında bulunmuştu.

"AF ÇALIŞMASININ İÇİNDE OLAN ARKADAŞIM"

Müslüm Doğan daha sonra 10Haber'in konuyla ilgili sorularını cevaplarken iddiasının kaynağını "AK Parti'de üst düzey bir yönetici ve af çalışmasının içinde olan arkadaşım" diyerek dile getirmişti.

AKP'DEN GENEL AF AÇIKLAMASI GELDİ

Doğan'ın iddiası kısa süreden gündem oldu. AKP'li Galip Ensarioğlu konuyla ilgili açıklama yapan isimlerden biri oldu.

10Haber'e konuşan Ensarioğlu, "Genel af değil ancak bir af çalışması var, bir af gelebilir" ifadelerini kullandı.

GENEL AF NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

İmamoğlu çıkıştı: Rezillik İmamoğlu çıkıştı: Rezillik

Ensarioğlu'na "Af, Müslüm Doğan'ın belirttiği 29 Ekim 2023 tarihinde mi ilan edilecek?" sorusu da yöneltildi. Ensarioğlu "Evet, olabilir" cevabıyla tarih hakkında ilk kez net açıklama yaptı.

BÜYÜKATAMAN YALAN MI SÖYLEDİ?

MHP'nin tartışmalı isimlerinden Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Müslüm Doğan'ın genel af iddiasıyla ilgili açıklamasına, "Böyle önemli bir konuyla ilgili iki partinin yetkilileri dururken bu zevata mı düşmüş bunu açıklamak! Böyle bir çalışma yok. En azından böyle bir çalışmadan benim bilgim yok" diye cevap vermişti.