17 yaşındaki Duygu’nun sır ölümü

Gaziantep’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Duygu Delen, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Olay hakkında soruşturma başlatıldı

17 yaşındaki Duygu’nun sır ölümü

CiddiGazete- Gaziantep’te dün, lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Duygu Delen’in, Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın oğlu Mehmet Kaplan’ın 4. kattaki evinin balkonundan düşerek öldüğü iddia edildi.

Tele1’den Büşra İlaslan’ın haberine göre, Duygu Delen’in Mehmet Kaplan ile balkonda bulunduğu sırada dengesini kaybetmesi sonucu düştüğü öne sürüldü. Duygu Delen’in arkadaşları ise olayın intihar ya da kaza olarak duyurulmasına tepki göstererek sosyal medyada #DuyguİçinAdalet etiketi açtı.

Tele1’e konuşan Duygu Delen’in yakın arkadaşı, genç kızın tehdit edildiği için eve gittiğini ileri sürerek şunları söyledi:

“Mehmet Kaplan, Duygu’nun eski erkek arkadaşı. Gördüğü psikolojik ve fiziksel şiddet yüzünden ayrılmıştı. Olay öncesinde Duygu’ya tehdit mesajı atmış. Duygu bu nedenle o eve gitmiş. Mehmet Kaplan zaten uyuşturucu bağımlısı ve daha önce de hamile bir kadının ölümüne sebep oldu. Alkollü araç kullanırken bir kadına çarptı ve hiçbir ceza almadan kurtuldu. Ailesi eli kolu uzun insanlar. Paylaşılan videolarda tedirgin tavırları belli oluyor zaten. Evde çıkan uzun süreli arbede ve boğuşma olmuş. Vücudunda kırık ve darbe izleri bulundu. Duygu kesinlikle canına kıyabilecek biri değildi. Olay yerinde anlık müdahelerle hayata döndürülmüş ama hastaneye ulaşamadan yaşamını yitirmiş. Üstü örtülmeye çalışılan bu cinayette sessiz kalınmamalı. Destek bekliyoruz. Başka canlar yanmasın.”

Duygu Deren’in cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’nun morguna götürülürken, Mehmet Kaplan gözaltına alındı.

BİR KADININ ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU

Öte yandan Mehmet Kaplan’ın 17.01.2019 tarihinde, alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken Masal Park tramvay durağı yaya geçidinde 1 çocuk annesi 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay’a çarparak öldürdüğü ortaya çıktı.

Kaplan’ın kazada 210 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kaplan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 210 promil alkol, ehliyetsiz, aşırı hızla üstelik yaya geçidinde bir kadını öldürmesine rağmen serbest kalan Kaplan, adresinin sabit olması, kaçma şüphesinin bulunmaması ve öğrenci olması gerekçe gösterilerek ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE