710 bin TL aylık maaşa suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi avukatları, Rıdvan Dilmen'in TRT'den aylık 710 bin TL, yıllık ise 8,5 milyon TL maaş alacağı iddiaları hakkında suç duyurusunda bulundu

710 bin TL aylık maaşa suç duyurusu

CiddiGazete- Spor yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile sezon boyunca futbol yorumu yapmak için anlaştığı Rıdvan Dilmen'e aylık 710 bin TL, yıllık ise 8,5 milyon TL verileceğini iddia etti.

Bunun üzerine Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları iddianın araştırılması için harekete geçti.

HKP avukatları, TRT Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahit Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ve TRT Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında, "Görevi Kötüye Kullanma" suçunu işlediklerini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HKP: KAMU KAYNAKLARI YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TRT'nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapıldı.

Dilekçede, TRT'nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekildi. TRT'nin, AKP iktidarı döneminde yayın ilkelerinden uzaklaştırıldığı belirtildi. Dilekçede, "Suç Duyurusu; Kamuoyu yararının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş 'işadamlarına', 'sanatçılara', 'sporculara' nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından önemlidir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıvılcımumut
Kıvılcımumut - 1 ay Önce

Yazıklar olsun halkın parasını bu kolay nasıl harcarsınız. Hkp yi de kutlarız, örnek bir mücadele veriyor.

Hüseyin Özlem
Hüseyin Özlem - 1 ay Önce

Türkiye’nin gerçek vatansever partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi;şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hukuksuzlukların, haksızlıkların,eşitsizliklerin, adaletsizliklerin, yolsuzlukların,vurgunların, rüşvetlerin,kanunsuzlukların karşısında kararlıca mücadele veriyor.Kutlarım.