Afgan mafyası Almanya'yı karıştırdı

Türkiye'den de sık sık fotoğraf paylaşan Afgan çete elebaşı, Alman polisini tehdit ederek, "Sınır dışı kararı olan 100 Afgan'ı üzerinize salarım" dedi. Sanger Ahmadi daha sonra özür diledi

Afgan mafyası Almanya'yı karıştırdı

CiddiGazete- Çete elebaşı Sanger Ahmadi, Alman polis memurlarını ölümle tehdit etti. 35 yaşındaki Sanger Ahmadi'nin sözleri yetkilileri alarma geçirdi. Focus'un haberine göre çete lideri yayınladığı videoda, rahat bırakılmaması durumunda Frankfurt'ta yaşayan Afganları cinayete teşvik edeceğini açıkladı.

"AFGANLARI ÜZERİNİZE SALARIM"

"Lions-Cartel" adlı uyuşturucu çetesinin başında olan Ahmadi, beş federal eyalette 30 suç isledi. İşlediği suçların ardından 2017 yılında Afganistan'a sınır dışı edildi. Yayınladığı videoda Alman polisini hedef alan çete elebaşı, "Frankfurt ve çevresinde yeterince Afgan var. Hepsi de sınır dışı listesinde ve her şeyi yapmaya hazırlar. Eğer bizi kızdırmaya devam ederseniz, sınır dışı listesinde yer alan 100 Afgan'ı üzerinize salacağımdan emin olun" açıklamasında bulundu.

ALMAN POLİS TEŞKİLATI TEDİRGİN OLDU

Video sonrası Bild Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Alman Polis Teşkilatı Başkanı Rainer Wendt, polis ailelerinin ve yakınlarının yakın korumaya alınacağını belirtti.

TÜRKİYE'DEN DE FOTOĞRAF PAYLAŞIYOR

Sanger Ahmadi, Eylül ayının ortalarında Instagram'dan yayınladığı videoda ikametgahının değiştiğini, yeni evinin İstanbul olduğunu açıklamıştı.

Ahmadi, haberlerin ardından ise yanlış anlaşıldığını iddia ederek özür videosu yayımladı. Ahmadi o videoda şunları söyledi:

"Bild Gazetesi'nde yayınlanan haberi defalarca izledim. Kim hazırladı bunu bilmiyorum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Bizler sadece Almanya'ya değil, Avrupa Birliği'ne de çoğu şey için müteşekkiriz ve tekrardan bütün Almanya'dan, polislerden, polis ailelerinden, ilgili makamlardan özür dilerim. İnsanlar hata yapar, bu da benim bir hatam oldu. O duruma düşmemem gerekiyordu ama hatamı anladım. Umuyorum ki özrümü kabul edersiniz. Kimseyi incitmeyeceğimizden emin olabilirsiniz. Sizlere garanti ederim..."

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 10:02
YORUM EKLE