Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Klassis Resort Hotel ve Maxi AVM'nin kurucusu iş adamı Beşiktaş Kulübü'nün önemli isimlerinden Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

CiddiGazete- Silivri'de uzun yıllar çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren, Klassis Resort Hotel ve Maxi AVM'nin kurucusu iş adamı Ahmet Hamoğlu'nun bugün Hırvatistan'da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Super Silivri'nin haberine göre Hamoğlu'nun birkaç gün önce düşerek tedavi altına alındığı, bugün ise entübe edildiği ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

AHMET HAMOĞLU KİMDİR

Çorum'un toprak sanayicilerinden merhum Mustafa Hamoğlu'nun oğlu, Selma Zihar, merhum Ömer Hamoğlu, Hatice Hamoğlu, Leyla Hamoğlu ve Aydın Hamoğlu'nun ağabeyleri, Dilek Hamoğlu'nun babası Ahmet Hamoğlu'nun ilk eşi Münire Saatçi Hamoğlu, ikinci eşi ise Özlem Hamoğlu idi.

Ahmet Hamoğlu, bir dönem Beşiktaş Kulübü'nde yöneticilik yapmış ve ünlü şarkıcı Pınar Dilşeker'le de nişanlandıktan bir süre sonra yollarını ayırmıştı.

Tekirdağ ve Silivri'de Volkan Toprak Sanayi fabrikalarını kuran Ahmet Hamoğlu, 1989'da dönemin en büyük turistik tesislerinden Silivri Klassis Resort Hotel'i işletmeye açmış, peşinden Klassis Golf Kulüp ve Maxi Shopping City'yi de yine Silivri'de hayata geçirmişti.

Sonraki yıllarda Kız Kulesi'nin işletmesini üstlenip restorasyonunu yapan Hamoğlu, 13 casino, Toyota bayii, Total akaryakıt istasyonu, enerji santralı gibi 23 şirketinde yaklaşık 4 bin 300 kişi çalışıyordu.

Ahmet Hamoğlu o dönemde Türkiye'nin 50 zengini arasına girmişti. Son yıllarda Romanya ve Hırvatistan'da yatırımları olan Hamoğlu, kanser tedavisi gördükten sonra iyileşmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 15:14
YORUM EKLE