Aşı olmayana ekmek yok

İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler ilçelerindeki fırınlarda aşı olmayana ekmek satılmayacağını duyurdu

Aşı olmayana ekmek yok

CiddiGazete- İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, kentte 6 ilçede aşı olmayana ekmek satmama kararı alındığını duyurdu.

Vaka sayılarının artması üzerine bu kararı almak zorunda kaldıklarını ifade eden Çiçek, “Şu anda coronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Şu anda 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz. Çünkü Türkiye'nin bir kapanmaya daha gücü yok" dedi.

AKILLI TELEFONDAN KONTROL

CNNTürk’ün aktardığına göre Çiçek, "Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya Akıncı
Zekeriya Akıncı - 12 ay Önce

Biz Ekmek yemiyoz şişmanlatıyor diye sıkıntı yok