Astım hastası eşini boğarak öldürdü

İstanbul Silivri'de 3 yıllık evli olan Süleyman-Melek Güngörmüş çifti arasında alyans bozdurma yüzünden tartışma çıktı. Süleyman Güngörmüş, astım hastası eşini boğarak öldürdü

Astım hastası eşini boğarak öldürdü

CiddiGazete- İstanbul'un Silivri ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde 18 Ocak Pazartesi günü meydana gelen olayda 3 yıllık evli olan ve sürekli maddi sıkıntılarla uğraşan Süleyman Güngörmüş (42) ile Melek Güngörmüş (39) arasında iddiaya göre alyans bozdurulması yüzünden tartışma çıktı.

EVDE BIRAKIP KAÇTI

Daha önce de eşine şiddet uyguladığı öğrenilen Süleyman Güngörmüş, tartıştığı astım hastası eşi Melek Güngörmüş'ün boğazını sıktı. Yere yığılan kadını evde bırakıp kaçan Süleyman Güngörmüş akşam saatlerinde ağabeyine olayı haber verdi.

Süleyman Güngörmüş'ün ağabeyi polis ve sağlık ekipleriyle birlikte eve gitti. Sağlık ekipleri hareketsiz halde yatan Melek Güngörmüş'ün öldüğünü tespit etti. Polis ekipleri Güngörmüş'ün yakınlarına haber verirken cenaze de otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

POLİSE TESLİM OLDU

Polise teslim olan Süleyman Güngörmüş emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Güngörmüş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Melek Güngörmüş'ün cenazesi ise Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı'na dün öğle vakti defnedildi.

KUMAR YÜZÜNDEN

Melek Güngörmüş'ün ağabeyi Emrah Ayaz evliliğe ilk zamanlarda karşı çıktığını belirterek, "İlk evleneceği zaman biz karşıydık. 'Ağabey ben çok seviyorum, Süleyman iyi bir çocuk' dedi. Biz de ‘Tamam, senin dediğin gibi olsun’ dedik. Düğünden 4 ay sonra sıkıntılar başladı. Sürekli kumar nedeniyle geçim sıkıntıları başladı. İki defa boğmaya kalktı. İkincisinde bizim haberimiz oldu, gittik, aldık. Bir ay sonra aradı, 'Barışmak istiyoruz' dedi. Kız kardeşim de yuvamı belki kurtarırım diye kabul etti. Onu da kız kardeşimi de kendi iş yerime götürüp sigortasını yaptım. 6-7 ay kaldı sonra çalışmadı. En son 4 gün önce kız kardeşim geldi. Yüzünde buruk ifade vardı. 'Sıkıntım yok ağabey' dedi. Kız kardeşim evine geri gidiyor. Yüzüğünü almış, satmış, ‘Borçlarım var’ demiş. Mevzu bu yüzden başlıyor ve kardeşimi boğarak öldürüyor. Yeter artık, kadına kalkan eller kırılsın. Biz kız kardeşimizi mezara gömdük, onlar kafalarını öne eğeceği yerde gelip hâlâ bize mal paylaşımı hesabı yapıyorlar'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 10:07
YORUM EKLE