'Atatürk aleyhine konuşulmaz'

Cübbeli Ahmet Hoca, “Yahu kaç kere anlattık. Mustafa Kemal Atatürk, bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değildir” dedi

'Atatürk aleyhine konuşulmaz'

CiddiGazete- Habertürk TV’de Eren Eğilmez’in sunduğu "Gerçek Fikri Ne" adlı programın konuklarından hukukçu Prof Dr. Erhan Şen, telefonla bağlanan, "Cübbeli Ahmet Hoca" diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye, "Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti, cumhuriyet konusundaki düşünceleriniz nedir" diye sordu.

Cübbeli Ahmet Hoca soruyu şöyle cevapladı:

"Yahu kaç kere anlattık. Mustafa Kemal Atatürk, bu devletin kurucusu. Bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değildir. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim devletimiz. Son olarak kurulmuş devletimizdir. Bu devlete vergi vermek görevimiz. Askere gitmek görevimiz. Bu devlete bağlıyız. Mahmut Efendi'den de böyle duyduk. Biz darül harpçi değiliz. 'Cuma kılınmaz' demeyiz. Bizim devlete bakış açımız; devlet var olsun. Biz bu devlet olmasa Suriye'den de Irak'tan da Yemen'den de Somali'den de beter oluruz. Ne namaz kalır ne abdest kalır ne namus kalır ne ırz kalır."

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 12:36
YORUM EKLE