Avcılar'da cep telefonu tartışması

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, son günlerde Avcılar’da vatandaşların internet, ses ve SMS hizmeti alamamasının sorumlusunun Belediye olduğunu ileri sürdü

Avcılar'da cep telefonu tartışması

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde Avcılar Belediyesi sınırları içerisinde yıllardır hizmet sunan, ilgili kamu kurumları tarafından sürekli denetlenen baz istasyonlarına yönelik Avcılar Belediyesi tarafından yapılan hukuksuz müdahaleler (baz istasyonlarının tahribi, kablolarının kesilmesi gibi yöntemlerle) sonucunda binlerce vatandaşımız internet, ses ve SMS hizmetlerini alamaz durumda bırakılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone'dan yapılan ortak açıklamayla, Avcılar'da yaşanan müşteri mağduriyetlerine ilişkin değerlendirme yapıldı.

Üç operatörün yayımladığı ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Son günlerde Avcılar Belediyesi sınırları içerisinde yıllardır hizmet sunan, ilgili kamu kurumları tarafından sürekli denetlenen baz istasyonlarına yönelik Avcılar Belediyesi tarafından yapılan hukuksuz müdahaleler (baz istasyonlarının tahribi, kablolarının kesilmesi gibi yöntemlerle) sonucunda binlerce vatandaşımız internet, ses ve SMS hizmetlerini alamaz durumda bırakılmıştır.

Anayasamızın 22. maddesinde 'Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir.' ibaresiyle güvence altına alınan haberleşme özgürlüğünü ve bir kamu hizmeti niteliğindeki haberleşme hizmetini bazı rant hesapları uğruna engellemeye yönelik bu girişimlere karşı hukuki adımlar kararlılıkla atılmakta olup telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara mahal bırakılmaması adına devletimizin ilgili tüm kurumlarına gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

İrademiz dışında gelişen ve vatandaşlarımızı mağdur eden bu sorunun süratle çözülmesini umuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 13:13
YORUM EKLE