Bakan kardeşine kıyak atama

Aile ve Sosyal Politikalar eski bakanı Fatma Betül Sayan’ın kardeşi Ömer Fatih Sayan Kaya, 50 bin lira aylık maaşla Türk Telekom'un yönetim kurulu üyeliğine atandı

Bakan kardeşine kıyak atama

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın kardeşi Ömer Fatih Sayan, Türk Telekom’un yönetim kurulu üyeliğine atandı. Ömer Fatih Sayan, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak ve aylık 50 bin lira alacak.

AİLE BOYU BÜROKRAT

Fatma Betül Sayan Kaya'nın bakanlığı döneminde bir diğer kardeşi olan Nazmiye Sümeyye Sayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyesi olarak görev yapıyordu. Bir başka kardeş Ayşe Hilal Sayan Koytek ise Aile Bakanlığı'nda Müsteşar yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Ayşe Sayan bir süre önce de Kuveyt'e Büyükelçi olarak atanmıştı. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom’un C Grubu imtiyazlı hissesini temsil eden Yönetim Kurulu üyesi Suat Hayri Aka ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Fahri Kasırga görevlerinden istifa etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Sayan aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ise Türk Telekom Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Türk Telekom Denetim Kurulu üyesi Salih Orakçı ve İsmail Kartal da görevlerinden istifa ederken, denetim kurulunda boşalan üyeliklere Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu seçildi.

ORTALAMA 50 BİN TL ALACAK

Hazine Müsteşarlığı'nı temsilen Türk Telekom yönetimine atanan bürokratlara ödenen yüksek maaş ve yıllık 400 bin TL'yi bulan huzur hakkı ödemesi daha önce tartışma konusu olmuştu. Bu atama ile Ömer Fatih Sayan'a bakan yardımcılığı maaşının yanı sıra aylık ortalaması 50 bin TL'yi bulan bir ödeme yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:42
YORUM EKLE