‘Bakımsızsın’ deyip döverek öldürdü

İzmir'in Ödemiş ilçesinde eşi İbrahim Tekin'in "Bakımsızsın" diyerek dövdüğü Filiz Tekin'in tedavi gördüğü hastanede 8 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti

‘Bakımsızsın’ deyip döverek öldürdü

CiddiGazete

İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi İbrahim Tekin tarafından "bakımsız" olduğu gerekçesiyle dövüldüğü öne sürülen Filiz Tekin’in (38), tedavi gördüğü hastanede sekiz gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Tekin'in organları yakınları tarafından bağışlandı.

‘NEDEN BAKIMLI DEĞİLSİN?’

Olay, 6 Aralık Cuma günü Çaylı Mahallesi'nde meydana geldi. Alkollü olarak eve gelen İbrahim Tekin, evlendikleri günden beri şiddet uyguladığı öne sürülen 18 yıllık eşi Filiz Tekin'le tartıştı. Şiddetli kavgada İbrahim Tekin eşini, "Seni artık beğenmiyorum. Neden bakımlı değilsin" diyerek yine dövdü.

HASTANEYE GÖTÜRMEDİ

İbrahim Tekin'in başını defalarca duvarlara vurduğu eşi Filiz Tekin bayıldı. İbrahim Tekin, eşini hastaneye götürmek yerine evin bir odasına yatırdı. Tekin, çocuklarına da teyzeleriyle görüşmeyi yasakladı. Ancak çiftin çocukları Osman, bir arkadaşının telefonundan durumu teyzelerine bildirdi. Bunun üzerine eve giden kız kardeşleri, Filiz Tekin'i, çağırdıkları ambulansla Ödemiş Devlet Hastanesi'ne götürdüler. Buradaki müdahalesinin ardından da Tekin, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Kafa travması geçirdiği belirlenen Tekin'in, yapılan tetkiklerde darp nedeniyle menenjit geçirdiği, ayrıca omuriliğinde de 3 santimetre kırık olduğu saptandı. Durumu kritik olan Tekin'in, dün gece saatlerinde yapılan tüm müdahaleye karşın beyin ölümü gerçekleşti. Yakınları, Filiz Tekin'in organlarını bağışlama kararı aldı. Tekin'in böbrekleri, dalağı ve karaciğeri başka hastalar için umut olacak.

Tekin'in cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Filiz Tekin'in kardeşlerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan İbrahim Tekin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:13
YORUM EKLE