Başhekimden el pençe divan açıklaması

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil, AKP’li vekil ve ilçe başkanını el pençe divan karşıladığını gösteren fotoğrafa ilişkin açıklama yaptı

Başhekimden el pençe divan açıklaması

CiddiGazete- Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil’in AKP Uşak Milletvekili ve aynı hastanenin eski başhekimi İsmail Güneş ile AKP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar'ı hastaneye gelişlerinde el pençe divan şekilde karşıladığını gösteren fotoğraf, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Söz konusu fotoğraf hakkında Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e açıklama yapan Mücahit Avcil şunları söyledi:

“Yeni değil, 14 Mart Tıp Bayramı'nda çekilmişti. Lanse edildiği gibi aşırı bir durumum olmaz. Olağan bir karşılama idi. Coronavirüs tedbirleri nedeniyle karşımdaki tokalaşmak için el uzatmasın diye elimi önde arkada kenetlerdim ya da cebime sokardım. Milletvekili İsmail Bey bu hastanenin de eski başhekimidir. Despot biri değildir. Benden, yardımcılarımdan ya da hastanedeki herhangi bir personelden ‘el pençe divan durun' şeklinde bir talebi yoktur. Çoğu zaman hastanedeki ziyaretlerini sessizce yapar, eşlik etmemizi bile istemez. Sadece milletvekili değil, bakanlar, bakan yardımcıları ve daha pek çok yüksek protokolden kişileri karşılarım. Devlet terbiyesinin gerektirdiği selamı ve sıcaklığı gösteririm.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 12:37
YORUM EKLE