banner424

Başkanın simit parası bile THK’dan

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun kuruma fatura ettiği harcamalar ortaya çıktı. Simit, kahve, çorba, dondurma gibi harcamalar bile kuruma ödetilmiş

Başkanın simit parası bile THK’dan

THK’yı borç batağından kurtarma vaadiyle iş başına getirilen Türk Hava Kurumu’nda Genel Başkan Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun kuruma fatura ettiği harcamalar ortaya çıktı. Faturalarda yer alan simit, kahve ve midye gibi küçük harcamaların bile kuruma ödettirmesi dikkat çekerken, 7 bin TL’lik ev kirasını da THK’ya ödetmek üzere kontratını kurum üzerine yaptığı öğrenildi.

Airport Haber’de yer alan bilgilere göre, tarihinin en büyük yönetim bunalımlarından birini yaşayan Türk Hava Kurumu’nda bu kez Genel Başkan Ahmet Bertan Nogaylaroğlu’nun özel harcamaları konuşulmaya başlandı. Geçen yıl sonlarında göreve seçilen ve THK’yı borç batağından kurtarma vaadiyle işe koyulan Nogaylaroğlu’nun, Türk Hava Kurumu’na özel harcamalarını fatura ettiği ortaya çıktı.

Kuruma gelen misafirlerin lüks restoranlarda kabarık faturalar ödenerek ağırlanmasının yanı sıra, bazı küçük harcamalar da dikkati çekti. Simit, midye ve kahve gibi çok miktarda küçük harcamaların da THK’ya fatura edilmesi eleştirileri beraberinde getirdi.

İşte o fatura ve harcamalardan bir kısmı:

AHMET HAKAN’DAN ÖVGÜ

Öte yandan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında, ‘Türk Hava Kurumu’nda güzel şeyler olmakta’ başlığıyla Bertan Nogaylaroğlu’nu öven bir bölüme yer verdi.

Ahmet Hakan’ın yazısı şöyle:

“TÜRK Hava Kurumu...

Yakın zamana kadar borçlarıyla, şikâyetlerle, tartışmalarla, zararlarla falan anılan bir kurum haline gelmişti.

Ben de bu sorunlara değinen yazılar yazmıştım.

Şimdi duyuyor ve görüyorum ki...

Türk Hava Kurumu’nun başına getirilen Balyoz kumpasına maruz kalmış emekli havacı generallerden Bertan Nogaylaroğlu...

THK içindeki FETÖ’cüleri temizleyerek...

THK’nın borçlarını yeniden yapılandırarak...

THK’da liyakati esas alıp hiçbir yöneticinin birinci ya da ikinci derece akrabasının kurumda çalışmaması kararını alarak...

Türk Hava Kurumu’nu yeniden havalandırmaya başlamış.

Bu arada...

2022’de yapılacak olan “Dünya Hava Oyunları”nın Türkiye’ye gelmesini de sağlamış.

Ne diyelim?

Nazar değmez inşallah!”

A. BERTAN NOGAYLAROĞLU KİMDİR?

1957 yılında Kayseri/Pınarbaşı’nda doğdu. 1975 yılında başladığı Hava Harp Okulu Lisans eğitimini 1979 yılında bitirerek Teğmen naspedildi. Hava Harp Akademisi eğitimini tamamlayarak Kurmay Subay oldu ve Hava Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde kol uçucusu, öğretmen pilot, Filo Komutanı, Harekat Komutanı görevleri ve Napoli İtalya NATO Karargah Subaylığı görevlerinin ardından, Kurmay Albay rütbesiyle Hava Kuvvetleri Genel Sekreterliği görevini yaptı.

Tuğgeneral rütbesine terfisi sonrasında Vaşington’da Silahlı Kuvvetler Ataşeliği ve Konya 3’üncü Ana Üs ve Eğitim Merkezi Komutanlığı görevlerinde bulundu. Tümgeneral rütbesinde son görev yeri olan Genelkurmay Plan Prensipler Başkanlığı Dış İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı görevinden, 2012 yılında kendi isteğiyle emekli olarak ayrıldı.

Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, 17 Mart 2017 tarihinde başladığı TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinden sonra 13 Ekim 2018 tarihinde THK Genel Kurulunda Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Nogaylaroğlu, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 01:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84