Bir belediye hizmetine daha yasak

Belediyelerin kaybettikleri yakınlarının cenazesine eşlik etmek isteyen acılı vatandaşlara otobüs tahsis etmesinin Sayıştay müfettişlerince "usulsüzlük" olarak görüldüğü ve yasak getirildiği ortaya çıktı

Bir belediye hizmetine daha yasak

CiddiGazete- Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, CHP'li belediyelere yönelik yeni engellemeyi kaleme aldığı köşe yazısıyla duyurdu.

"Sayıştay müfettişlerinin CHP'li belediyelerin, kaybettikleri yakınlarının cenazesine eşlik etmek için memleketlerine gitmek isteyen acılı vatandaşlara otobüs tahsis etmesini 'usulsüzlük' olarak gördüğünü ve bu uygulamaya yasak getirildiğini biliyor muydunuz?" diye soran Zeyrek, şöyle devam etti:

"İÇİMDEN 'VİCDANSIZLAR' DEYİP DURDUM"

"Ben bilmiyordum. Bizzat şahit olarak öğrendim. İçim sızladı, içimden 'vicdansızlar' dedim durdum. Memleketteki her hırsızlığı/yolsuzluğu bitirdiniz de sıra acılı insanları o son göreve taşıyan otobüslere mi geldi? Yazıklar olsun size!

"HÜKÜMETİN HER İCRAATINA İNSAN TAŞIMAK SERBEST"

Memlekette belediyelerin cenazesi olan insanlara otobüs tahsis etmesi yasak ama hükümetin her icraatına insan taşımak serbest.

İşte bir örnek: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Adana'da 'Gençlik Festivali' yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yurdun her yerinden otobüslerle Adana'ya öğrenci taşıdı. Yapılansa festivalden çok AK Parti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılıp siyasi propaganda yaptığı bir salon toplantısıydı.

Bir örnek daha: Sosyal medyadan mesaj alıp duruyorum. Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın il müdürlüklerinde çalışanlar yazıyor: 'Bizi zorla 29 Mayıs'ta Atatürk Havalimanı'nda yapılacak törene götürmek istiyorlar.'

"BAKANLIK, ÇALIŞANLARINI ERDOĞAN'IN KONUŞMASINI DİNLEMEYE GÖTÜRECEK"

Biliyorsunuz, İstanbul'un fethinin yıl dönümünde Atatürk Havalimanı'nın yıkım işini resmi olarak başlatmak için bir tören yapılacak. Bakanlık, il müdürlüklerinde çalışanlarını otobüslerle Erdoğan'ın o törende yapacağı konuşmayı dinlemeye götürecekmiş.

Sosyal medyadan gelen mesajları doğrulamadan yazmam. Araştırdım ve sadece taşra teşkilatlarının değil, Bakanlığın merkez teşkilatının da programa dahil olduğunu öğrendim.

"ANKARA'DAN 80 OTOBÜS AYARLANMIŞ, 'GÖREV' YAZILACAKMIŞ"

Ankara'dan 80 otobüs ayarlanmış. Her otobüsün 40-45 kişi aldığını düşünürsek, 3 bin 500 çalışanın Ankara'dan İstanbul'a taşınmak istendiğini anlayabiliriz.

O 3 bin 500 kişi günübirlik İstanbul'a götürülüp getirilecek. Tören mesai saatleri ve il dışında olduğu için de kendilerine 'görev' yazılacakmış.

"SAYIŞTAY BAŞKANI YENER'E SESLENİYORUM"

Sayın Sayıştay Başkanı Metin Yener ve değerli müfettişlerine sesleniyorum: Acılı insanları memleketlerine götürecek bir iki belediye otobüsünü usulsüzlük görüyorsunuz ve yasaklatıyorsunuz da iktidarın bu icraatlarına ne diyorsunuz?

"KİM ÖDEDİ OTOBÜSLERİN PARASINI?"

Kim ödedi Adana'ya gençleri taşıyan otobüslerin parasını? O otobüslerin gecenin köründe uykusuz şoförlerle yola çıkmasına kim izin verdi? Peki 29 Mayıs'ta Erdoğan'ın törenine memur taşıyacak otobüslerin parasını kim ödeyecek?"

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 08:30
YORUM EKLE