Birgün'de Sedat Peker depremi

BirGün Gazetesi, Twitter hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in mesajlarını paylaşan Erk Acarer'le ilişkisini kesti

Birgün'de Sedat Peker depremi

CiddiGazete- Birgün Gazetesi, Twitter hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in mesajlarını paylaşan yazar Erk Acarer'le yollarını ayırdı.

Twitter hesabından ayrılığı doğrulayan Acarer, şunları ifade etti:

Özgürleşmek iyidir... Görsel medyaya, üzerinde çalıştığım kitap ve projelere daha fazla yoğunlaşacağım. Elbette yazılı olarak da haberlerimi kamuoyu ile buluşturmaya devam edeceğim. Nazımı, kahrımı çeken dostlarıma, yüreklendiren okuruma teşekkürü borç bilirim.

NE OLDU?

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, "gazetecilik meslek etiğini ihlal ettiğini savunduğu Erk Acarer'in Sedat Peker'in mesajlarını kendi hesabından paylaşmasının gazetecilik faaliyeti değil aracılık olduğu" eleştirisini yöneltmişti.

Bildirici'nin ardından T24 yazarı Tuğçe Tatari'nin "Sedat Peker'in karşısında yapılan gazetecilik mi aracılık mı?" yazısıyla da tartışma sosyal medyada gündem olmuştu.

Acarer, bilgileri teyit ettiğine dair kendisine destek veren Peker'e teşekkür etmiş, "Eleştirilerin de başımın üstünde yeri var" demişti.

Peker ise Acarer'i eleştiren Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici'yi hedef alarak, "Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz" görüşünü savunmuştu.

Peker, yaklaşık iki saat sonra attığı yeni tweet'te ise "Eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim" ifadeleriyle Bildirici'yi etiketleyerek ortamı yumuşatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 15:05
YORUM EKLE