Bodrum'daki yangında flaş gelişme

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bodrum'daki yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Öte yandan sabahın ilk ışıklarıyla beraber Marmaris ve Köyceğiz'deki yangına havadan müdahale yeniden başladı

Bodrum'daki yangında flaş gelişme

CiddiGazete- Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden yangınların büyük bir kısmı kontrol altına alınırken, devam edenler için ise çalışmalar sürüyor. Muğla Marmaris ve Köyceğiz'deki yangına sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale yeniden başladı.

MİLAS'TAKİ YANGIN BODRUM'A SIÇRADI

Muğla Milas'ın Beyciler Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde ormanlık alanda başlayan ve geniş bir alanda etkisini sürdüren yangına müdahale için Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ile çevre il ve ilçelerden takviye gelen çok sayıda yangın söndürme ve itfaiye ekipleri çalışma yürütüyor.

Rüzgarın etkisiyle mahalledeki yerleşim alanlarına kadar ulaşan yangında, bazı evler alevlerin arasında kaldı. Vatandaşların zarar görmemesi için mahalle sakinleri evlerini boşaltmaları için uyarıldı.

EVLER BOŞALTILDI

Vatandaşların da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın, Bodrum'da 60 hanenin bulunduğu Gökpınar ve Yukarı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde etkili oldu. Mahallelerin büyük kısmı tahliye edildi. Uzun süre yangının seyrini bekleyerek bölgeden uzaklaşmayan bazı mahalle sakinleri, alevlerin yaklaşması üzerine evlerinin etrafını sulayıp bölgeden ayrıldı.

BİR MAHALLE DAHA TAHLİYE EDİLDİ

Yangın Aşağı Mazı Mahallesi'ne de ulaştı.Ekiplerin yangına müdahalesi sürerken, çevredekiler Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi.

Yangının yerleşim alanlarına zarar vermemesi için ormanlık alanda çok sayıda iş makinesi ile çalışma yapıldı. Bölgede dik yamaçların bulunması ise arazöz ve iş makineleri ile müdahaleyi güçleştirdi. Yangının Milas'ta Ören Mahallesi'ne doğru ilerlediği öğrenildi.

BODRUM'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bodrum'daki yangının kontrol altına alındığını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2021, 22:24
YORUM EKLE