Bolu Belediyesi'nden Arapça 'gidin' ilanı

Bolu Belediyesi tarafından kentteki panolara asılan afişlerde geçici sığınmacılara Türkçe ve Arapça "gidin" çağrısı yapıldı

Bolu Belediyesi'nden Arapça 'gidin' ilanı

CiddiGazete- Zaman zaman Suriyeliler ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez şehrin farklı bölgelerine Arapça ilanlar astırdı. Bilboardlardaki ilanlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Özcan, "Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter Artık" diye konuştu.

Bolu'da panolara asılan afişlerde Türkçe ve Arapça şu ifadeler kullanıldı:

"Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize."

Geçtiğimiz sene Bolu’da geçici koruma kapsamındaki Suriyeli sayısının 4 bin 222 kişi olduğu belirtilmişti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan daha önce yabancı uyruklu kişilerin su faturalarına 10 kat zam yapılacağını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 17:44
YORUM EKLE