banner395
banner424

Büyük ikramiye Bilal Erdoğan’a mı gitti?

Milli Piyango İdaresi, “Büyük ikramiye Kolin İnşaat’ın Başkanı Naci Koloğlu’na çıktı, o da ikramiyeyi Bilal Erdoğan’ın vakfına bağışladı” iddiasını yalanladı

Büyük ikramiye Bilal Erdoğan’a mı gitti?

Milli Piyango İdaresi (MİP), yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye talihlisinin, henüz idareye başvurmadığını ve ikramiye ödemesinin yapılmadığını duyurdu.

MPİ’den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, 70 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesiyle ilgili asılsız haberlere yer verildiği belirtildi.

TALİHLİ HENÜZ ORTAYA ÇIKMADI

Açıklamada, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin Kadıköy Şubesi'ne sevk edilen ve bu şubece de Ali Özçalımlı isimli bayiye satılan 7615536 numaralı tam bilete isabet ettiği hatırlatılarak, "Söz konusu biletin talihlisi ikramiyesini almak üzere henüz idaremize başvuruda bulunmamış ve ikramiye ödemesi yapılmamıştır" değerlendirmesinde bulunuldu.

KOLİN İNŞAAT, BİLAL ERDOĞAN İDDİASI

HDP Diyarbakır Milletvekili Adnan Selçuk Mızraklı, son dönemde WhatsApp gruplarında da sıkça paylaşılan, “Büyük ikramiye Kolin İnşaat’ın Başkanı Naci Koloğlu’na çıktı, o da ikramiyeyi Bilal Erdoğan’ın vakfına bağışladı” iddiasını Twitter hesabına yazınca gündeme oturmuştu.

BİR YIL SÜRESİ VAR

Yılbaşı büyük çekilişinde ikramiye bir sonraki yıla kadar alınabiliyor. Yani 70 milyonu kazanan talihli 31 Aralık 2019 tarihine kadar parasını Milli Piyango İdaresinden alabilir. Bu süre içinde tahsil edilmeyen ikramiyeler otomatik olarak kamu payına aktarılıyor.

14 GÜNLÜK FAİZİ 525 BİN TL

70 milyon liranın faizi de bir servet değerinde. Talihli 70 milyonu ilk gün tahsil edip banka faizine yatırsaydı şimdiye kadar yaklaşık 525 bin TL faiz geliri (yıllık brüt yüzde 23 faiz oranı ile 14 gün) elde edecekti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84