Cem Gürdeniz’in eşinden Bahçeli’ye tepki

Mavi Vatan’ın isim babası emekli amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, Bahçeli’nin “Mavi vatanımızı bu çürüklerle nasıl savunmuşuz” ifadelerini eleştirdi

Cem Gürdeniz’in eşinden Bahçeli’ye tepki

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, MHP’nin bugünkü grup toplantısında, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin, “Dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiği, ülkeler arası cepheleşmenin derinleştiği, Türkiye’ye yönelik husumet bloğunun kalabalıklaştığı bir zaman aralığında, demokrasi düşmanlarına yeşil ışık yakan, gel gel yapan 104’lükler büyük bir suç işlemişlerdir. Bu suç cezasız kalamaz, kalmayacaktır. Hayret etmemek elde değildir, mavi vatanımızı bu çürüklerle nasıl savunmuşuz” ifadelerini kullanmıştı.

Bildiride imzası bulunan emekli amiraller arasında yer alan, Mavi Vatan kavramının isim babası Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, Bahçeli’nin bu sözlerine tepki gösterdi.

Rengin Gürdeniz, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Mavi Vatan’ı bu çürüklerle nasıl savunacağız demiş. Devlet Bahçeli bullandığınız terimi bile o çürük dediğiniz insanlardan biri yarattı” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 23:56
YORUM EKLE