Çeyrek/yarım kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Kocaeli'de iki aile arasında takısı meselesi nedeniyle çıkan kavgada bir kişi silahla vurularak yaşamını yitirdi

Çeyrek/yarım kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

CiddiGazete- Kocaeli'de İddiaya göre, geçen hafta iki aile arasında Kandıra'daki bir düğünde takı meselesi sebebiyle tartışma yaşandı.

İki grup arasındaki gerginlik, daha sonra husumete dönüştü. Gruplar arasındaki husumetin büyümesi üzerine T.Ö. ve T.D. adlı iki kuzen, dün akşam saatlerde karşı tarafın yaşadığı eve geldi. Gruplar arasında çıkan silahlı kavgada üç kişi yaralandı.

BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 42 yaşındaki Gülten Şencan, tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi. Diğer iki yaralının ise tedavisine devam ediliyor.

"KAVGA TAKI YÜZÜNDEN ÇIKTI"

Gülten Şencan'ın kuzeni Körfez Romanlar Dernek Başkanı Bayram Denizci, "Kavga takı yüzünden çıktı. Bir aile, diğer ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, diğer aileye çeyrek altın takmış. 'Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?' diye arbede yaşanmış. Biz düğün esnasında tarafları evlerine yollamıştık. Sonradan biri diğerini aramış, 'Sen neredesin? Hesaplaşalım' demiş. Evin önünde birbirleriyle tartışmaya başlamışlar. Silah çıkarıyorlar, teyzemin kızı arada kalıyor. Kimin tarafından geldiği belli olmayan kurşunla vefat ediyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 19:53
YORUM EKLE