Çok çalışıyor diye dövülerek öldürüldü

İstanbul Maltepe'de çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve hayatını kaybeden İbrahim Halil Kiraz'ı döverek öldürdükleri iddia edilen 5 iş arkadaşı yakalandı

Çok çalışıyor diye dövülerek öldürüldü
banner654

CiddiGazete- İstanbul Maltepe'de geçtiğimiz Temmuz ayında çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve Aralık ayında hayatını kaybeden 21 yaşındaki İbrahim Halil Kiraz'ı döverek öldürdükleri iddia edilen 5 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ın iş arkadaşı oldukları ve "çok çalıştığı" için aralarında çıkan tartışma sonucu cinayeti işledikleri ifade edildi.

5 AY SONRA ÖLDÜ

Maltepe Cevizli Mahallesi 30 Ağustos Caddesi’ndeki otelde 15 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen olayda otelde çalışan İbrahim Halil Kiraz, işyerinde yerde baygın olarak bulundu. Vücudunda darp izleri bulunan İbrahim Halil Kiraz, otel yönetimi tarafından çağrılan ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı.

Yoğun bakıma alınan İbrahim Halil Kiraz, sevk edildiği Şanlıurfa'daki Balıklı Göl Devlet Hastanesi’nde 10 Aralık 2019 tarihinde hayatını kaybetti.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, ilk anda düşerek ağır yaralandığı tahmin edilen İbrahim Halil Kiraz'ın bir cinayete kurban gittiği tespit edildi. Polis, yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından ölen İbrahim Halil Kiraz ile aynı otelde çalışan iş arkadaşları Batuhan A, İslam K, Kerem N, Erkal Ç, Ufuk K'yı gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı otelde çok çalıştığı için öldürdükleri ortaya çıktı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz ile daha önce de "Sen çok çalışıp kötü örnek oluyorsun. Patron bizim de senin kadar çalışmamızı istiyor. Biraz az çalış" diye kavga ettikleri öğrenildi.

Olay günü de aynı sebeple aralarında tartışma çıktığı şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz'ı darp ederek ağır yaraladıktan sonra merdiven boşluğunda bırakarak işlerinin başına döndükleri öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edilirken, olayın 6. faili olduğu tespit edilen Demir Ç.'nin bir başka suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER