Diyanet'ten 'fakirlik' açıklaması

Ali Erbaş’a atfen sosyal medyada paylaşılan, "Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız" ifadesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yalanlandı

Diyanet'ten 'fakirlik' açıklaması

CiddiGazete- Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Ali Erbaş’a atfen sosyal medyada paylaşılan, “Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız” ifadesinin “tamamen yalan ve iftiradan ibaret” olduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dini değerlerimizi sürekli aşağılayan, toplumsal saygınlığı olana kişilere hakaret eden, mütemadiyen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hedef alan, küfür, hakaret ve tehdit içeren, yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan, ahlaktan yoksun, karanlık bir sosyal medya heabının Sayın Başkanımıza atfen paylaştığı, “Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız” ifadesi de tamamen yalan ve iftiradan ibarettir” ifadelerine yer verildi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Açıklamada, “Maalesef aralarında sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu birçok kişinin akla ve mantığa sığmayan bu içeriklerin doğruluğunu araştırmadan paylaşarak yalan ve iftiranın yayılmasına ve kamuoyunu yanlış yönlendirerek Başkanlığımız ve Başkanımıza karşı bir linç kampanyasının başlatılmasına sebep olduğuna üzülerek şahit olmaktayız.

İletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği çağımızda, iletişim ahlakının bu denli yitirilmesi geleceğimiz adına kaygı vericidir.

Söz konusu hesabın paylaştığı iftira ve hakaretlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 18:00
YORUM EKLE