Diyanet’ten Esra Erol'a tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisi yapan kadın” programı ile ilgili olarak Esra Erol’u eleştirdi

Diyanet’ten Esra Erol'a tepki

CiddiGazete- Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2020 Yılı ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ Ayasofya Camii avlusunda düzenlenen açılış programıyla başladı.

Açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ATV’de yayınlanan, çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisi yapan kadının katıldığı, Esra Erol’un programı ile benzer programları eleştirdi.

Gayr-i meşru ilişkilerin ekranlara taşınarak meşrulaştırılmasının nesillere ve geleceğe karşı işlenen bir suç olduğunu belirten Erbaş, “Reyting adına, bütün aile, gelenek, ahlak ve inanç değerlerini hiçe sayarak şüyuu vukuundan beter çirkinlikleri ekranlara taşımak, gayr-i meşru ilişkileri sıradanlaştıran, şiddeti ve istismarı teşvik eden yayınlar yapmak milletimize, medeniyetimize, nesillerimize ve geleceğimize karşı işlenen büyük bir suçtur, pervasızlıktır, sorumsuzluktur” dedi.

YORUM EKLE