Emine Erdoğan’dan aşure tarifi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından mutfaktaki fotoğraflarını paylaşarak takipçilerine aşure tarifi verdi. Mutfakta fiyatı yaklaşık 10 bin lira olan altın kaplama musluk dikkat çekti

Emine Erdoğan’dan aşure tarifi

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından aşure tarifi paylaştı.

Emine Erdoğan, “Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela’nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın” mesajının ardından mutfaktaki fotoğraflarıyla birlikte şu mesajları paylaştı:

“#Aşure’ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir.

Aşure Günü’nün, taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık. Bu lezzetli, sağlıklı tarifin, sofralarınıza neşe getirmesini diliyorum.

Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete.

#Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım.”

İşte Emine Erdoğan’ın paylaştığı aşure tarifi:

Öte yandan, Emine Erdoğan'ın aşure tarifi verdiği mutfaktaki fiyatı yaklaşık 10 bin lira olan altın kaplama musluk sosyal medyada eleştirilere neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 15:55
YORUM EKLE