Emniyet’ten ‘Kadıköy’ açıklaması

İstanbul Kadıköy'de maske yüzünden bir kadına sert müdahalede bulunarak gözaltına alan 2 polis görevden uzaklaştırıldı. Emniyet Genel Müdürü Aktaş, "Soruşturmanın çok hızlı sonuçlandırılması talimatını verdim" dedi

Emniyet’ten ‘Kadıköy’ açıklaması

CiddiGazete- İstanbul Kadıköy'de dün yapılan coronavirüs denetimleri sırasında maskesini düzgün takmayan bir kadın, polis tarafından uyarıldı.

Polis memurlarının uyarısına tepki gösteren kadın, orantısız güç kullanılarak gözaltına alındı.

Yaşananların cep telefonu kamerası ile görüntülenmesi ve sosyal medyada paylaşılması üzerine pek çok kişi polislere tepki gösterdi.

İstanbul Valiliği, “Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir” açıklaması yaptı.

Olayla ilgili bir açıklama da Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’tan geldi. Aktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kadıköy’de yaşanan olayla ilgili tarafların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, devam eden soruşturmanın çok hızlı sonuçlandırılması talimatını verdim. Hassasiyetinizin farkındayız. Biz de aynı hassasiyeti paylaşıyoruz...” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 21:27
YORUM EKLE