Erdoğan, camide ateşkesi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı için geldiği Büyük Çamlıca Camii’nde vatandaşlara bir konuşma yaparak, Rusya ile Moskova'da imzalanan ateşkesi değerlendirdi

Erdoğan, camide ateşkesi anlattı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii'nde kıldı ve cami içerisinde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada Rusya ile yapılan ateşkesi değerlendirerek şu ifadeleri kullandı:

- Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 3 Ayların içerisinde yaptığımız, yapılan tüm ibadetleri Rabbim kabul eylesin. Rabbim bizi Ramazanı-ı Şerif'e yine aynı dua ve niyazla ulaştırsın.

- Bu süreçte Barış Pınarı bir taraftan, İdlib'te bir taraftan, Libya'da kahraman ordumuzun askerimizin büyük mücadeleleri oluyor. En sonunda masaya oturduk ve dün gece yarısı itibariyle ateşkes ilanında anlaştık.

- Temennimiz odur ki bu sürer ve böylece Müslümanın Müslümanla böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur. Hepsinden öte tabii bu süreç içerisinde duaların kabulüyle bu neticeye vardık. Ayın 15'inden itibaren bu işin detayları konuşulacak.

“SARILMALARI, ÖPÜŞMELERİ ERTELEYELİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca coronavirüs konusunda vatandaşları uyararak şöyle dedi:

- Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin diyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum. Malum dünyada coronavirüs salgını var.

- Bu salgın sebebiyle Diyanet İşleri Başkanımızla da bunları konuştuk. Bu ara sarılmaları öpüşmeleri, musafaha, bunları erteleyelim. Hiçbir kaybımız olmaz. Bunu da özellikle ben sizden istirham etmiş olayım. Çünkü çok farklı bir salgın bu.

- Bir şeyi icra edelim derken bir başkasını kaybetmeyelim. Tokalaşmak vesaire bunları bu ara yapmayalım, erteleyelim. Önemli olan gönlümüzden geçendir, kalbimizden geçendir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Onurşan
Ali Onurşan - 1 yıl Önce

Diyanet Başkanı olsam siyaset yapılan tüm camileri kapatır, imamlarını da görevden alırdım.