Ertuğrul Özkök'ün Hürriyet macerası sona erdi

20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlenen, görevden alındığı 2009 tarihinden itibaren de köşe yazarlığı yapan Ertuğrul Özkök, Hürriyet ile yollarını ayırdı

Ertuğrul Özkök'ün Hürriyet macerası sona erdi

CiddiGazete- 20 yıl aralıksız Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve bu görevden alındığı Aralık 2009'dan beri köşe yazan Ertuğrul Özkök'ün yolları Hürriyet Gazetesi ile ayrıldı.

Ertuğrul Özkök, son olarak ekim ayında Ahmet Güneştekin'in Diyarbakır'da açtığı sergi nedeniyle düzenlenen gecede çekilen "halay" görüntüleriyle tartışma konusu olmuştu.

NEDEN AYRILDI?

Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’ten gönderilme nedenlerine ilişkin olarak öne sürülen iddialar arasında, "Diyarbakır'daki halay görüntüleri" ve "Aydın Doğan ile düzenli devam eden ilişkisi" gösterildi.

İSMİ HÜRRİYET'LE ÖZDEŞLEŞTİ

Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaparken 1986 yılında Hürriyet gazetesine geçen ve Moskova Temsilciliği’ni üstlenen, daha sonra gazetenin Ankara Temsilciliği görevine getirilen Ertuğrul Özkök, 1989 yılında gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği’ne atandı.

Erol Simavi'nin 1994 yılında Hürriyet'i Aydın Doğan'a satmasından sonra da bu pozisyonunu koruyan Özkök, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğan Holding'le girdiği sert çatışma sürecinin ardından Aralık 2009'da genel yayın yönetmenliği görevinden alındı.

Özkök, gazete yönetimine yapılan operasyondan sonra, Hürriyet'in Doğan Medya Grubu’yla birlikte Demirören Holding'e satılmasını da kapsayan 12 yıllık dönemde köşe yazısı yazdı.

YORUM EKLE