Fatma Girik, mirasını iki kişiye bıraktı

Türk sinemasının ünlü yıldızı ve Şişli eski belediye başkanı Fatma Girik, covid-19'a bağlı zatürre nedeniyle dün sabah saatlerinde hayatını kaybetmişti. Girik'in mal varlığını bıraktığı isimler belli oldu

Fatma Girik, mirasını iki kişiye bıraktı

CiddiGazete- Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik'in vasiyetnamesini hazırladığı ve mal varlığının büyük kısmını yeğeni Ahu Turanlı ve manevi kızı Ahu Aşkar'a bıraktığı öğrenildi.

Ablası Müesser Turanlı’in kızı olan Ahu Turanlı, özel bir gayrimenkul şirketinde danışman olarak çalışıyor.

Hürriyet'ten Deniz Boy'un haberine göre Girik, malvarlığının bir kısmını da yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan koruyucu aile olarak 12 yaşında yanına aldığı manevi kızı Ahu Aşkar'a bıraktı.

24 OCAK'TA YAŞAMINI YİTİRDİ

Fatma Girik, covid-19’a bağlı viral zatürre nedeniyle dün sabah 7’de hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın usta ismi, 79 yaşında hayata veda etti.

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Girik'in vefatını Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin duyurdu. Ünlü oyuncunun yaşamını yitirdiği hastaneden yapılan açıklamada, "Sayın Fatma Girik, Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti" denildi.

Vasiyeti gereği hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedilecek olan Fatma Girik için yapılacak tören olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 13:06
YORUM EKLE