Gaziantep'te hayat durdu

Gaziantep şehir merkezinde yağan yoğun kar nedeniyle hayat durdu. Vatandaşlar, kar temizleme çalışmalarını koordine edemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i eleştirdi

Gaziantep'te hayat durdu

CiddiGazete- Gaziantep'te akşam saatlerinde başlayan kar yağışı kenti etkisi altına aldı, yaşam adeta durma noktasına geldi.

Birçok sosyal medya kullanıcısı, AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne sitem etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise kar küreme çalışmaları sırasında bir işçiye "Sıkıntı ne?" sorusunu yöneltti.

Gaziantep’te sabah başlayan ve akşam saatlerinde hızlanan kar yağışı etkisini arttırdı. Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle buz tutan yollar sürücüler için çileye dönüştü.

Şehir içinde ulaşımı sağlayan minibüsler ve araçlar, rampa yollarda ilerlemekte zorlandı. Bunun üzerine tepkiler AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne yöneldi. Vatandaşlar, yaşadıklarını sosyal medyadan paylaştı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de çalışmalara sokağa çıkarak müdahale edip, "Gaziantep Büyükşehir ekipleri tüm gün çalıştı ama trafiğin en yoğun anında bastıran kar bazı bölgelerde araçların durmasına sebep oldu. Çalışmaları yoğunlaştırdık" diye açıklama yaptı.

İL DIŞINA ARAÇ ÇIKIŞI DURDURULDU

Öte yandan Gaziantep'te etkili olan kar yağışı nedeniyle il dışına araç çıkışı durduruldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 11:24
YORUM EKLE