Görevi bıraktı FETÖ operasyonu başladı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen polis, Tarım ve Orman Bakanlığında görev yapan 10 kişiyi FETÖ iltisakı iddiasıyla gözaltına aldı

Görevi bıraktı FETÖ operasyonu başladı

CiddiGazete- Bekir Pakdemirli'nin "görevden affı" talebinin kabul edilmesinin ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda "FETÖ" operasyonu için düğmeye basıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı dün "FETÖ'nün güncel kamu yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında Tarım Bakanlığı'nda 7'si aktif görevde, 9 bürokrat ile özel sektörde çalışan 1 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre; Tarım Bakanlığı, MİT Başkanlığı'nın raporuyla geçen Aralık ayında üst düzey bir bürokratı görevden almış, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Başsavcılık dün 10 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara emniyeti, 10 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin Tarım Bakanlığında baş müfettiş ve müfettiş olarak görev yaptığı, 2 kişinin iç denetçi, bir kişinin uzman, bir kişinin de müdür yardımcısı görevinde bulunduğu öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "istifa" etmiş, yerine Vahit Kirişci atanmıştı. Kirişci'nin FETÖ iltisaklı isimlerle fotoğrafları dün gündem olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2022, 14:19
YORUM EKLE